Памятник природи віком 2700 років може згоріти вщент

 
 
 
Памятник природи віком 2700 років може згоріти вщент

Протягом багатьох місяців ліси Каліфорнії були вразливі до пожеж. Тепер пожежа небезпечно підійшла до Національного парку Секвойя, і пожежники роблять все можливе, щоб захистити дорогоцінні дерева від пожежі, загорнувши їх у вогнетривкі ковдри. Ситуація дуже серйозна, адже саме в цьому каліфорнійському парку знаходиться найбільше дерево у світі за шириною стовбура - секвоя генерала Шермана.

Про це наше видання Новости Украины – From.UA дізналось з іноземних ЗМІ.

Пожежники обмотують вогнетривкі ковдри довкола старих секвої в каліфорнійському національному парку Секвойя. У лісі є близько 2000 екземплярів цих дерев, у тому числі дерево з найбільшою шириною стовбура - генерал Шерман, висота якого становить 83 м, а діаметр біля основи стовбура - понад 9 м. Вік цього дерева оцінюється в 2300-2700 років.

Вогонь поглинає каліфорнійські ліси. Національний парк Секвойя під загрозою

фото

Понад 350 пожежників беруть участь у боротьбі з лісовими пожежами разом з гелікоптерами та водоплавними літаками. Щоб врятувати дерева, пожежники загортають їх у вогнетривкі ковдри, які допомагають у боротьбі з придушенням полум’я. Поруч із секвойними деревами також була видалена рослинність, яка могла сприяти поширенню пожежі.

"Це дуже важлива територія для багатьох людей, тому ми докладаємо багато зусиль, щоб зберегти цей величезний ліс", - заявила речниця національного парку Ребека Паттерсон.

фото

Зміна клімату збільшує ризик пожеж

Підвищення температури, а з нею і сильніші спекотні хвилі та зміна погодних умов (наприклад, інтенсивніші, але рідкісні опади) - прогнозовані наслідки глобального потепління.

Через зміни клімату ризик пожеж зростає у багатьох регіонах. Наприклад, у науковому звіті на замовлення уряду Австралії оцінюється, що в багатьох районах країни потепління на 2 градуси Цельсія збільшить інтенсивність пожеж на 25%, а також збільшить площу, охоплену пожежами, наполовину.

У регіонах, де є лісові пожежі, такі як Каліфорнія та Австралія, вони можуть бути більш небезпечними, ніж раніше. Екстремальна посуха та спека сприяють виникненню гігантських пожеж - одиночні можуть досягати до 500 000 . га. Такий масштаб пожежі не піддається контролю пожежників.