Партнерам України більше нема про що говорити із Зеленським

 
 
 

Виталий Бала

Политтехнолог,  директор Агентства моделирования ситуаций

Байден і Зеленський

Віталій Бала переконаний, що у питаннях «Північного потоку-2» Німеччина не повинна нехтувати своїми економічними інтересами та враховувати політичні інтереси України, оскільки наша країна не враховує нічиї.

Таку думку в ексклюзивному коментарі нашому виданню Новости Украины — From.UA озвучив політтехнолог і політичний консультант.

«Зараз Байдену нема про що говорити з Зеленським. Бо те, що робить Зеленський, називають політичним туризмом. Коли глава держави кудись їде з візитом, то має бути конкретний результат стратегічного значення, який потім уряд втілює в життя. Про що можуть зараз стратегічно домовитися Байден і Зеленський? Ні про що».

Так Бала прокоментував новину про те, що зустріч Байдена і Зеленського переноситься, а також відповів на питання, що це може означати для України.

«Я так розумію, що певні зобов'язання, які були взяти українською стороною, вони не виконані. Це один момент. І до того часу, поки вони не виконані, нема сенсу про щось говорити. І другий момент, хибна невиважена політика, яку я називаю політикою претензій і шантажу, коли президент України дозволяє собі звинувачувати глав держав чи урядів інших країн, зокрема і президента США. Ясно, що це абсолютно не сприяє тому, щоб відбулася така зустріч. А загальні розмови про “ПП-2” і т. п., про це все Байден уже поговорив з Меркель, і насправді ми маємо чітко розуміти, що, загалом (кажучи) у питанні “ПП-2” від України мало що залежить, а можливо, і нічого. Всі наші бравурні заяви про те, що ми його зупиняли, це насправді питання достатньо спірне і дискусійне. Для Німеччини це питання дійсно економічне. Для нас, Польщі і Прибалтики — політичне. Для США це геополітичне питання. Для Росії гібридне: і економічне, і політичне. До чого тут Україна? Чому Німеччина має нехтувати своїми економічними інтересами й враховувати політичні інтереси України? При тому, що секретар РНБО звинувачував Німеччину в тому, що почалася війна і захопили Крим. Така політика у зовнішньої сфери абсолютно недоречна, хибна», - переконаний він.

Почему весь мир больше не с нами?  Внешнеполитический тупик Украины | Новости Украины FROM.UA

Також співрозмовник пояснив, чи не означає це все, що президента України наші партнери таким чином зливають.

«Ні, просто з такими людьми ніхто не хоче спілкуватися, тим більше ми можемо згадати публічні демарші в сторону Китаю. Прийнята доктрина у США, де Китай і Росія визнаються як загроза міжнародному порядку і взагалі з точки зору економіки Китай головний опонент для США. Хиба це може сприяти, щоб з ним хотів хтось зустрічатися і про щось розмовляти? Тільки якийсь форс-мажор, як це було з концентрацією військ на кордонах, коли нам Офіс президента розказував, що ось-ось додзвонимось. Я навіть тоді жартував і розмістив кадр з фільму “Карнавал”, де артистка співала “Позвони мне позвони”. Але сталася така оказія, і тоді Байден сам подзвонив. Я б не хотів, щоб ця зустріч відбулася через якийсь форс-мажор, щоб сталася якась біда, і тоді треба було б зустрічатися, щоб щось вирішувати. Тому хай виконують свої зобов'язання (я маю на увазі українську сторону) і ведуть нормальну зовнішню політику, а не займаються аматорством, дилетантством, тим, що вони роблять зараз», - резюмував експерт у питаннях політики.

Раніше ми писали про те, що Зеленський заявив, що війна з Росією може прийти в домівки американців

Copyright © 2004-2022. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.