"Перемир‘я існує лише на папері": міжнародна моніторингова місія про ескалацію на Донбасі

 
 
 
"Перемир‘я існує лише на папері": міжнародна моніторингова місія про ескалацію на Донбасі

Кількість обстрілів у зоні бойових дій на Донбасі після нетривалої "тиші" зростають. Під обстріли потрапляють Мар’їнка, Новотроїцьке, Авдіївка, Опитне та інші населені пункти поблизу лінії зіткнення.

Про це наше видання Новости Украины — From.UA дізналось від "Суспыльного".

Про 15 вересня повідомили волонтери Восток SOS та європейські спостерігачі від Чехії, Німеччини та Латвії. Вони протягом тижня відвідали населені пункти Донецької і Луганської областей уздовж лінії розмежування і поспілкувалася із місцевими. Ідеться про Торецьк, Залізне, Нью-Йорк, Новоселівку-2, Мар’їнку, Авдіївку, Опитне, Маріуполь, Новотроїцьке, Трьохізбенку, Золоте-4 та Золоте-3, Катеринівку, Верхньоторецьке, Станицю Луганську.

"Попередній висновок – перемир‘я існує тільки на папері. Після нетривалого затишшя влітку обстріли поновилися. Кількість і інтенсивність обстрілів щодня зростає”, – зазначив виконавчий директор Восток SOS, учасник Моніторингової місії Костянтин Рєуцький.

Погіршення безпекової ситуації може бути пов'язано із білорусько-російськими військовими навчаннями, а також виборами до Держдуми Росії. Туди балотують 2 кандидати від самоназваних республік, а жителів ОРДЛО заохочують голосувати, зазначили учасники місії.

За словами Рєуцького, бойовики змінили тактику ведення вогню. Снаряди незаконні збройні формування випускають не лише по позиціях Збройних сил, а й по позиціях в тилу. Подекуди відстань від фронту – 5-10 кілометрів.

Загалом учасники місії відмічають:

  • Кількість та інтенсивність обстрілів по всій лінії розмежування збільшилася.
  • Гуманітарна ситуація та безробіття у прифронтових населених пунктах і надалі залишається однією з ключових проблем.
  • Українська армія стала більш професійною. Зменшилися випадки порушення закону та мародерства серед військових. Однак ця проблема ще залишається.
  • Люди на Донбасі стали лояльніше ставитися до української влади, покращився доступ до українських ЗМІ.
  • Лише 2 КПВВ працюють по всій лінії фронту. На думку моніторингової місії, таким чином бойовики навмисно не пускають людей за межі ОРДЛО.

Учасник Моніторингової місії з Чехії та старший аналітик дослідницького центру "Європейські цінності" Давід Стулік відзначив поліпшення в українській армії. За його словами, у порівнянні з минулими роками, українські армійці стали діяти більш професійно, випадки мародерства та порушення закону зменшилися. Водночас Стулік наголосив, що зараз лише два пункти пропуску працюють по всій лінії фронту: ”Самоназвані республіки не хочуть пускати громадян на підконтрольну територію. Не хочуть, щоб люди бачили це своїми очима. Тому відкриті тільки 2 пункти лінії розмежування.”

Члени місії зафіксували, що з’явився доступ до українського телебачення. Водночас більшість досі сприймає російську пропаганду, додав Стулік: "Ми зустріли багато людей вважають до сих пір, що по ним б’є українська армія. Хоча вони отримують повні докази і роз’яснення. Вони до сих пір сприймають російську пропаганду, що українська армія обстрілює власні позиції". Важливою проблемою, відмічають учасники місії, є безробіття та гуманітарна ситуація у прифронтових населених пунктах. Подекуди у людей відсутні світло та газ, або не може приїхати "швидка".

“Дуже багато речей у таких містах роблять міжнародні організації та донори. По всіх містах є таблички, що тут щось робили і фінансували французи, британці. Були наклейки навіть на туалетах та дезинфекторах. Потім це має такий вигляд, буцімто Україна там нічого не робить”, – сказав учасник місії Міхал Лебдуска.

Copyright © 2004-2024. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.