Першого космонавта країни затримали за п'яне водіння

 
 
 
Першого космонавта країни затримали за п'яне водіння

Генерала Мірослава Гермашевского, першого і єдиного поляка в історії, який полетів у космос, затримали за водіння в нетверезому стані. Дослідження показало, що на момент контролю в його організмі було майже 0,6 проміле алкоголю.

Про це наше видання Новости Украины — From.UA дізналось з іноземних ЗМІ.

Як повідомляється арешт астронавта відбувся у Келпєнці Мазовецького воєводства. Підозріло керований транспортний засіб привернув увагу поліцейських у цивільному, які випадково опинилися на цій же дорозі. Саме вони викликали патрульну, яка зупинила транспортний засіб.

«У нашому повіті сьогодні затримали п’яного водія. Тестування показало, що у чоловіка було понад 0,5 проміле алкоголю в організмі», – розповіла прес-офіцер Головного управління повітової поліції в Гостиніні.

Вона додала, що після затримання пасажира Volvo та огляду водія алкотестером поліцейські написали протокол, а потім відпустили 80-річного порушника. Автомобіль було передано тверезій особі, на яку вказав Мірослав Гермашевский.

Тепер генерала у відставці судитимуть за кермування у нетверезому стані.

Зазначимо, що допустима кількість алкоголю в організмі в Польщі для легального керування транспортним засобом становить максимум 0,2 проміле. Кермування із алкоголем в крові в понад 0,5 проміле вважається злочином, за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до двох років.

Генерал Мірослав Х. їхав у нетверезому стані.  Він їхав зигзагом (PAP)

Нагадаємо, що 40 років тому з космодрому Байконур стартував «Союз-30». На його борту перебував майор Мирослав Гермашевський – перший і єдиний поляк, який побував у космосі.

Під час восьмиденного польоту корабель 126 разів обійшов навколо Землі. Було встановлено кілька рекордів Польщі, зокрема висота – 363 км, швидкість польоту – 28 тис. км/год, тривалість польоту – 190 год. 3 хв. 4 с., подолана відстань – 5 273 257 км та інші.

Довідка:

Гермашевський народився у селі на Рівненщині, яке на той час входило  адміністративно-територіальної одиниці генеральної округи Волинь-Поділля Райхскомісаріату України з центром у Костополі, що існувала протягом німецької окупації Української РСР.

1961 року закінчує середню школу та вступає до Демблінського воєнного авіаційного училища. Після закінчення навчання проходив службу в частинах винищувальної авіації протиповітряної оборони Польської Народної Республіки.

Протягом 1969—1971 років навчався в Академії Генерального штабу імені Кароля Сверчевського на авіаційному факультеті, закінчив з відзнакою та продовжив службу в авіаційних частинах Війська Польського.

1975 року стає командиром полку винищувальної авіації, 1976 року разом з Зеноном Янковським відібраний для проходження підготовки до польоту на радянському космічному кораблі по програмі «Інтеркосмос».

В грудні 1976 приступив до тренувань в Центрі підготовки космонавтів ім. Ю. Гагаріна; пройшов пришвидшений курс підготовки до польотів в космос на космічному кораблі «Союз» та орбітальній станції «Салют-6».

Протягом 27 червня — 5 липня 1978 року здійснив польот в космос разом з радянським космонавтом Петром Климуком — як космонавт-дослідник космічного корабля «Союз-30», протягом семи днів працював на борту орбітальної станції разом з членами основного екіпажу Володимиром Ковальонком та Олександром Іванченковим. Загальна протяжність польоту склала 7 днів, 22 години, 2 хвилини та 59 секунд.

Після приземлення та проходження курсу реабілітації повернувся до Польщі, продовжив службу в польських збройних силах. При введенні 1981 року в Польщі воєнного стану входив до складу Військової ради національного порятунку.

1982 року закінчив Військову академію Генерального штабу ім. К. Є. Ворошилова у Москві, того ж року стає начальником польського льотного училища «Школа орлят».

Після того був замісником начальника Головного політичного управління польської армії — до 1989 року, коли політичні органи в армії ПНР були зліквідовані.

В 1988—1991 роках був комендантом (начальником) польської Вищої офіцерської льотної школи.

2000 року пішов у відставку. В подальшому на громадських засадах займається пропагандою космонавтики.

Читайте также

Copyright © 2004-2022. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.