Підвищення пенсій: обійняти і плакати. Скільки кому перепаде щастя?

 
 
 
Підвищення пенсій: обійняти і плакати. Скільки кому перепаде щастя?

З 1 грудня 2021 року відбудеться чергова індексація пенсій. Так, мінімальна пенсія, яка прив’язана до прожиткового мінімуму, зросте з 1854 до 1934 грн/міс. Також запланована індексація пенсій для пенсіонерів зі страховим стажем понад 30 років (для жінок) та 35 років (для чоловіків): вони будуть отримувати мінімум 2600 замість 2400 грн/міс. Про це в своєму Facebook пише народний депутат Сергій Шахов.

Втім збільшення виплат відбудеться лише номінально, адже всі ці індексації пенсій з’їдає і з’їсть висока інфляція. Так, у жовтні 2021 року річна інфляція склала 10,9% (до жовтня 2020 року): ціни на продукти харчування зросли на 14,2%, а тарифи на житлово-комунальні послуги – на 18,8%. 

Таким чином, темпи зростання цін та тарифів у 1,5-2 рази випереджають темпи індексації пенсій, тобто купівельна спроможність пенсій продовжує знижуватись, а пенсіонери стають ще біднішими.

Причому, згідно з планами влади, ситуація не покращиться і наступного року. Відповідно до проєкту держбюджету на 2022 рік, уряд планує залишити соціальні стандарти на такому ж мізерному рівні, передбачивши їх індексацію на 8,2% протягом року. По суті, влада планує консервацію бідності.

Так, прожитковий мінімум, закладений у проєкт держбюджету-2022, так і залишиться вдвічі нижчим за фактичний прожитковий мінімум, що розраховується Міністерством соціальної політики. 

Індексація і так мізерного прожиткового мінімуму буде нижче фактичної інфляції, тобто реальна купівельна спроможність найбідніших верств населення ще більше знизиться. 

Оскільки до прожиткового мінімуму прив’язані всі соціальні виплати – для малозабезпечених, одиноких матерів, дітей, мінімальна пенсія тощо, то в мінусі будуть всі українські громадяни, які отримують соціальні виплати з бюджету.
Щоб не допустити подальшого зростання бідності, «Наш край» закликає провести у 2021 році індексацію пенсій та інших соціальних стандартів на фактичний рівень інфляції (який вже перевищує розмір індексації, а рік ще не закінчився).
Також у 2022 році уряд має підвищити прожитковий мінімум, до якого прив’язані всі соціальні стандарти, в тому числі мінімальна пенсія, до фактичного прожиткового мінімуму – тобто вдвічі.

Copyright © 2004-2022. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.