"Північний потік-2" може не запрацювати попри угоду США і Німеччини

 
 
 
Північний потік-2

Радниця міністра енергетики, ексзаступниця глави МЗС України Олена Зеркаль наполягає, що "Північний потік-2" може не запрацювати попри домовленість Німеччини і США щодо газопроводу.

Про це наше видання Новости Украины — From.UA дізналось з інтерв’ю Зеркаль Deutsche Welle, повідомляє "Європейська правда".

"Говорити про те, що це угода, то це дуже голосно. Тому що це фактично рамкова домовленість, яка має ще бути наповненою заходами", - зауважила Зеркаль.

За її словами, це є політичною домовленістю, яка існує між двома лідерами двох країн.

 "Я все ще думаю, що в нас є план А, який дозволить досягти наших цілей, щоб цей газогін не працював. Все ще не завершено і тому вважаю, що про план Б ще рано говорити, проте Україна працює над планом, який може забезпечити енергетичну безпеку", - зазначила Зеркаль.

На запитання про суть "плану А" та його аргументи радниця міністра енергетики України звернула увагу на те, що цей газогін ще має бути сертифікований.

"Тут є питання щодо того (...), чи буде сертифікований Nord Stream 2 AG як оператор. В самій угоді Німеччина каже про те, що вони будуть дотримуватися духу та букви європейського законодавства щодо застосування до "Північного потоку" всіх норм та вимог третього енергетичного пакету ЄС", - нагадала Зеркаль.

Вона пояснила, що третій енергетичний пакет - це "фактично такий простір правил, який встановлює вимоги до діяльності будь-якого газогону".

"Зараз "Північний потік-2", консорціум, подався на сертифікацію як оператор. Він не є відокремлений від "Газпрому". І фактично це порушує законодавство ЄС. Зараз на рівні німецького регулятора будуть перші випробування для Німеччини, наскільки вона дотримується духу та букви законодавства ЄС. А потім ми очікуємо на реакцію від ЄС і Європейської комісії зокрема", - уточнила Зеркаль.

11 червня компанія Nord Stream 2 AG подала заявку на проведення в попереджувальному порядку сертифікації як незалежного оператора транспортної системи.

Раніше ми писали про те, що США і ЄС злили України заради Путіна

Copyright © 2004-2022. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.