Польща може вийти з Європейського Союзу

 
 
 
Польща може вийти з Європейського Союзу

Минулого тижня у понад ста містах Польщі відбулись мітинги під гаслом "Я залишаюся в ЄС". Найбільших з яких відбувся у Варшаві, за словами опозиції, зібравши майже 100 тис. осіб. Головною причиною протестів стало рішення Конституційного суду Польщі, що положення договору про Європейський Союз несумісні з польською конституцією. Відповідно цього разу опозиція мусила захищати вже не польську конституцію, що робила тривалий час, а договори з ЄС, саме так інтерпретували дії опозиції проурядові ЗМІ написавши, що "Польська конституція проти німецької гегемонії", "Туск атакує польський суверенітет".

В опозиції переконують, що нинішня влада (партія Права і Справедливість) хоче розпочати вихід Польщі зі складу ЄС. Хоча подібні ідеї підтримують лише 7% поляків, тоді, як проти цього – 81%. Єдина партія, яка публічно заявляє про можливість виходу з ЄС – це ультраправа Конфедерація.

Нова хвиля протестів була спричинена після рішення прем’єра Матеуша Моравецького звернутися до Конституційного суду з проханням пояснити чи деякі статті договорів Європейського Союзу відповідають нормам польської конституції.

"Ми маємо такі ж права, що й інші країни. Ми хочемо, щоб ці права поважали. Ми не непроханий гість у Європейському Союзі. І саме тому ми не згодні, щоб до нас ставилися як до країни другого сорту", – прокоментував конфлікт Моравецький, після початку протестів.

На скільки поглибиться конфлікти між Варшавою та Брюсселем стане зрозуміло протягом декількох тижнів, після засідання Єврокомісії та Європарламенту.  

Проте, ще літом відбулось заморожування фінансової допомоги для поляків, спрямованої на постковідне відновлення Польщі, на загальну суму 24 млрд євро  (стільки має отримати Варшава, відповідно до планів ЄС).

Український експерт-міжнародник з Української призми Сергій Герасимчук зазначає, що Єврокомісія без вагань скористається своїми повноваженнями відповідно до Договорів для забезпечення однакового застосування і цілісності законодавства ЄС. Однак, конкретні подальші кроки будуть зрозумілі після того, як ЄК детально проаналізує рішення Конституційного суду.

Варто зазначити, що Конституційні суди інших країн ЄС також приймали аналогічні рішення, щодо вищості власного законодавства над загальноєвропейським. Одночасно, правляча партія підкреслює, що в інтересах Польщі залишатися членом ЄС і вони не планують процесу сецесії, а риторика опозиції є виключно політичною спекуляцією, щоб прискорити вибори до парламенту. 

Теги

Copyright © 2004-2023. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.