Працівників Самбірського військкомату, звинувачених у побитті призовника, відпустили

 
 
 
Працівників Самбірського військкомату, звинувачених у побитті призовника, відпустили

Личаківський суд на Львівщині відпустив з під варти додому заступника керівника та водія Самбірського військкомату, які били, катували, морили голодом та незаконно утримували понад 10 днів у підвалі двох військовозобов’язаних осіб.
 

Нагадаємо, 19 вересня в одному з телеграм каналів з’явилось відео, на якому двоє військових знущаються та б’ють з чоловіка і погрожують йому зброєю. Дані події відбувались у приміщенні Старосамбірського підрозділу Самбірського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
 

В подальшому стало відомо, що заступник начальника першого відділу Самбірського РТЦК та СП разом з водієм вказаного військкомату впродовж 10 діб незаконно утримували у підвальному приміщення військкомату двох військовозобов’язаних осіб. Їх морили голодом, знущались, заподіювали тілесні ушкодження, щоб таким чином змусити добровільно пройти військово-лікарську комісію та підписати необхідні документи.

Вказана подія набула широкого негативного суспільного резонансу, її миттєво підхопили сотні інтернет видань та телеграм каналів та прокоментували тисячі користувачів соціальних мереж, які критично засудили дії воєнкомів та вимагали справедливої реакції на ці протиправні діяння від правоохоронних органів.
 

І як не дивно, правило рука руку миє тут не спрацювало і правоохоронні органи – ТУ ДБР у місті Львові та військова спецпрокуратура відреагували блискавично, у районному військкоматі були проведені невідкладні слідчі дії, а двох фігурантів затримано та поміщено в слідчий ізолятор та повідомлено їм про підозру у катуванні та позбавленні волі.
 

Слідчий ДБР та прокурори військової прокуратури просили суд обрати адекватний суспільному резонансу та тяжкості вчиненого діяння запобіжний захід для двох підозрюваних – тримання під вартою без визначення розміру заставу.

Однак, з незрозумілих нам та суспільству міркувань суддя Личаківського районного суду Світлана Леньо, яка розглядала клопотання слідчих та прокурорів про застосування до підозрюваних запобіжного заходу у виді тримання під вартою без визначення розміру застави, відмовила у їх задоволенні та просто відпустила двох катівників додому, а якщо сказати юридичною мовою то обрала їм запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту.

Тобто виходить, що працівники військкомату можуть незаконно утримувати людей в неволі, катувати їх, морити голодом і за це все їх просто відправлять додому, щоб вони відпочили, бо ж втомились  на службі. І звісно, мабуть суддя вагомо оцінила “скрутне матеріальне становище” двох працівників військкомату, оскільки маючи можливість відмовляючи в задоволенні клопотання прокурора обрати для них запобіжний захід у виді застави, чи визначити таку обравши їм тримання під вартою та наповнивши таким чином державний бюджет у такий скрутний та важкий для країни час, вона просто, а може і не зовсім просто, відпускає їх додому.

Цікаво, яке б рішення хотіла б бачити та ж суддя, якщо б такі протиправні дії вчиняли стосовно близьких та рідних їй людей. Надіємось ДБР та прокуратура будуть і надалі такі ж принципові та оскаржать ці рішення, а апеляційна інстанція все таки відновить справедливість і застосує належну міру покарання для підозрюваних.

Читайте также

Copyright © 2004-2023. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.