Приморські міста України підуть під воду: доповідь кліматологів

 
 
 
Приморські міста України підуть під воду: доповідь кліматологів

Доповідь дослідників з Climate Central, опублікована у науковому журналі «Environmental Research Letters» показує трагічні наслідки зміни клімату. Потепління буде пов'язане з підвищенням рівня води в морях. Аналітики Центрального клімату оцінили масштаби процесу.

Якщо ми не припинимо викиди парникових газів і середня температура підніметься на 1,5 градуса Цельсія, рівень води підніметься на 2,9 м. І це ще дуже оптимістичний сценарій. У найгіршому випадку глобальна температура протягом наступних десятиліть зросте на 4 градуси Цельсія, що призведе до того, що з роками рівень води зросте на 8,9 м. Це означає, що близько 50 великих міст світу зникнуть з лиця землі.

Серед них називають Гонконг (31 відсоток його території, на думку авторів доповіді, опиниться під водою), Шанхай (39%), Мумбаї (27%), Калькутту (24%), Амстердам (92%), Бангкок (42%) і Маямі (43 відсотки).

Тільки в Китаї після потепління на 3 градуси Цельсія близько 43 мільйонів людей, які зараз там живуть, втратять свої будинки до кінця цього століття, а 200 мільйонів - у довгостроковій перспективі. 

Майже всі місцевості, розташовані нижче рівня моря, будуть затоплені, крім того, затоплення піддадуться і багато прибережні зони, включаючи Флориду, Нідерланди, Великобританію, Далекий Схід та інші.

Протягом найближчих 50 років піде під воду держава Тувалу, розташоване на дев'яти островах Тихого океану. Фахівці кажуть, що підняття води навіть на 1 метр призведе до повного затоплення та інших тихоокеанських островів. Крім цього серйозні проблеми виникнуть і в на іншому боці земної кулі, в Південній Азії - Бангладеш може бути затоплена. Буде «жарко» і в Північній і Південній Америці: небезпека загрожує таким містам як Нью-Йорк або Буенос-Айрес, які знаходяться в зоні прямого затоплення. 

Одеса та Маріуполь також є у списку зникаючих міст. Якщо глобальна температура підніметься на 3 градуси за Цельсієм, вода накриє ці міста.

Ось так може виглядати наше майбутнє

Аналітики проілюстрували ці оцінки візуалізаціями під назвою "Зображення нашого майбутнього". На фотографіях із Google Earth вони показали, як - якщо найгірший сценарій збудеться - будуть виглядати прибережні міста.  Гданськ, Лондон та Вашингтон і навіть Китай можуть опинитися під водою. Крім цього, негаразди чекатимуть на такі українські міста, як Одеса, Ізмаїл, Вилкове, Херсон, Бердянск, Залізний Порт та Мариуполь.

Читайте также