Про Україну без України не говорять, але ми слабкий об'єкт переговорів

 
 
 
Про Україну без України не говорять, але ми слабкий об'єкт переговорів

У світі продовжується напруження у відносинах США і Росії, що відбивається нервозністю у багатьох чутливих регіонах, у тому числі в Україні. Які тенденції? Чи є позитивні зрушення? Про це кореспондент Новости Украины – From.UA запитав політолога-міжнародника Сергія Даниленка.

- Принаймні ми не можемо твердити про те, що про Україну говорять без України. Цю позицію вдалося відстояти. Завдяки зусиллям наших союзників на Заході, перш за все США, оскільки вони хочуть відновити рівновагу в цьому переговорному процесі, бо зараз видається, що Росія завдяки своєї наполегливості, безкомпромісності, політичній наглості, дипломатичного хамства домінує у цих відносинах. Принаймні заяви і Блінкена, і результати переговорів у Женеві засвідчують те, що США хочуть відновити баланс. Вони хочуть принаймні дипломатичними зусиллями хочуть зупинити цей безкомпромісний наступ Росії. 

Для цього, на жаль, як об'єкт цієї ситуації, використовується ситуація навколо України. Ми маємо констатувати ту обставину, що ситуація виявляється двоякою. Ми маємо, з одного боку, бути задоволені, що все ж такі про нас без нас не говорять, але водночас ми маємо усвідомлювати, що ми залишаємось об'єктом, доволі слабким перш за все в політичному форматі. Через це ми стаємо об'єктом домовленостей. І це не найкраща ситуація. 

Нам не треба вихваляти свої успіхи, мовляв, що все ж такі без нас про нас не домовляються. Це лише один бік цієї медалі. Проблемним залишається те, що і США, і РФ не вдалося домовитися. І це посилює безпекову проблематику навколо України, і це ставить перед нами нові вимоги. І поки що ми бачимо, що реального усвідомлення цієї проблематики ми, принаймні, у відкритому інформаційному полі з боку української влади не бачимо і адекватної реакції. 

Це лише проміжна частина. Вона, можливо, склалася внаслідок кривавого загострення в Казахстані, але після урядового придушення виступів у Казахстані Москва повернеться до реалізації українського питання, це безсумнівно. Зараз після невдалих переговорів у Женеві ми побачимо наступні кроки Москви. Я дуже сподіваюся, що ось ця тенденція, той напрямок, який обрав Вашингтон до відновлення балансу, до об'єднання навколо НАТО західного співтовариства, воно також буде переосмислено, і ми найближчим часом побачимо нову диспозицію після Женеви. Я не думаю, що РФ не буде піднімати ставки. Вона продовжить свій курс на загострення ситуації і далі буде пробувати на єдність і міцність і Адміністрацію Байдена і натівські держави.
 

Copyright © 2004-2023. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.