Росія адаптується та шукає інструментарій – нардепи про приватні інформаційні компанії

 
 
 
Росія адаптується та шукає інструментарій – нардепи про приватні інформаційні компанії

Приватні інформаційні компанії в Росії вміло адаптуються в умовах, що склалися. Заповнюючи вакуум, що утворився на тлі спаду інтересу до України на Заході, тим самим дезінформуючи західну публіку щодо українського питання. Про це в коментарях заявили народні депутати України Володимир Ар'єв та Юлія Яцик.

 

Як зазначив народний депутат фракції «Європейська солідарність» Володимир Ар'єв, поява в Росії приватних інформаційних компаній є елементом адаптації у сучасних умовах.

 

«Росія адаптується, і в чому вони завжди були сильними — це в КДБістських технологіях, «changing mind» — це психології, які впливають на масову свідомість. Тому, в даному випадку, вже технологія у них є, тепер шукають інструментарій. Блокували їм традиційні кошти – вони йтимуть через приватні, тому що державні структури типу телеканалу “Росія” та інших, як, наприклад, “Супутник”, вони забанені, отже приватні будуть користуватися всіма правами, як і інші», - пояснив він.

 

Нардеп додав, що Росія шукає шляхів впливу на західну пресу, тому для досягнення своїх цілей вона використовуватиме будь-які демократичні інститути, зокрема традиційні медіа, через реєстрацію медіа приватних осіб.

 

«Треба, щоб українська держава нарешті зрозуміла, що на інформаційному полі потрібна також війна, і війна проти Росії на полі наших партнерів набагато важливіша, ніж війна проти Росії в інформаційному плані на полі Росії», - наголосив він.

 

Водночас він розкритикував діяльність українського Центру протидії дезінформації.

 

«Я нещодавно був на одному міжнародному заході, на Парламентській асамблеї Євронест у Кишиневі, і онлайн-виступ нашої представниці Центру протидії дезінформації був ганьбою. Учасники заходу просто розводили руками. Саме говорили про боротьбу з пропагандою. На жаль, була зовсім нецікава презентація роботи. Більше я не знаю, чим вони займалися в ЦПД, але реальної протидії я поки що просто не бачу», - констатував він.

 

У свою чергу, народний депутат Юлія Яцик зазначила, що у багатьох інформаційних ресурсах різних країн доволі викривлена інформація про події в Україні.

 

«Навіть коли ми були у міжнародних делегаціях, парламентарі Німеччини, Нідерландів, Швейцарії, які, до речі, є посадовцями, – вони не настільки обізнані навіть у загальних питаннях щодо України. Тому я вважаю, що дійсно ІПСО працює і працює саме через такі приватні неконтрольовані медіа-ресурси, на яких можна незадорого опублікувати будь-яку статтю, а потім її поширювати, посилатися на неї», - зазначила народний депутат.

 

Юлія Яцик зауважила, що «довести в судовому порядку неправдивість цієї публікації, а тим більше позиватися до автора чи власника цього медіа-ресурсу, так званого “зливного бачка”, – фактично немає можливості».

 

У той же час посилення інформаційної роботи Росії на Заході, що намітилося останнім часом, Юлія Яцик пов'язує з двома основними факторами.

 

«Це пов'язано з інформаційною роботою росіян на території цих держав. І це пов'язано з тим, що коли трохи інтерес спадає до українського питання, не може бути вакууму, хтось повинен його заповнювати. Якщо це не буде Україна, звісно, це буде Росія з якимись фейками», – резюмувала вона.

Читайте также

Copyright © 2004-2023. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.