Розстріл у Дніпрі: у всьому винен командир

 
 
 

Евгений Лупаков

экс-глава Союза офицеров Украины, капитан 1 ранга в отставке

Розстріл у Дніпрі: у всьому винен командир

Трагічний випадок, в результаті якого солдат-строковик Нацгвардії Артемій Рябчук забив п'ятьох і поранив ще п'ятьох своїх колег по службі, а також загальний моральний стан у Збройних Силах України на прохання кореспондента Новости Украины – From.UA коментує колишній голова Спілки офіцерів України Євген Лупаков.

- Моральний стан військовослужбовців взагалі — в різних частинах різні ситуації різні. Але в цілому на сьогодні моральний стан задовільний, якій забезпечує виконання поставлених завдань. Ті недоліки, які є, і в даному випадку це трагічний випадок, все залежить від командира і від ситуації у військовій частині. Якщо командир на своєму місці, якщо він виконує поставлені завдання, то ніякої дідівщини в такому вигляді, в якому це проявилося зараз, бути не повинно. На флоті це називається годковщина. Я, будучи командиром бригади, офіційно оголошував, що на моєму кораблі дідівщина існує, і я її підтримую. Але годковщина, а не гадковщина. Гадів, які будуть принижувати молодших за себе, я принципово на першому ж році, перебуваючи на посаді комбрига, одного вивів, посадив на два роки — і все, гадковщина припинилася, але годковщина — повага до старших, вона була і повинна бути. Це різні речі. От тут якраз у даному випадку була гадковщина, коли старші б'ють молодших. Взагалі молоді хлопці можуть побитися між собою, мало які там причини, але це не повинно бути системою. Якщо це вже система, де буде гадковщина, як на флоті кажуть, де буде приниження старшими за званням чи посадою інших, то такі випадки неминучі. Все залежить від командира. Командир не виконав свої обов'язки. Винен командир у всьому. А хлопчина — тут психіка, десь переклинило його.


У нас хиба тільки цей випадок? Упала люстра у Дніпрі на залізничному вокзалі — пішли всі люстри по всій Україні перевіряти. Треба було, щоб вона упала. У нас так у всьому: коли грім гряне, тоді мужик перехреститься.


Все це передбачено інструкціями. Інструкції пишуться кров'ю. Якщо передбачено, що не люди будуть виконувати поставлені перед ними завдання і те, що написано в інструкціях кров'ю, це і далі буде повторюватися. Завжди має бути запобіжник, поправка, як кажуть, на дурака. Якщо цей поправки на дурака немає, якщо командир дурак, то йому ніяка поправка не допоможе, він не на своєму місці, і ті командири які його поставили, теж не на своєму місці. Абсолютно логічно і порядно поступів командувач Нацгвардії, який подав у відставку, бо він честь має, і інші навряд.

Теги

Copyright © 2004-2023. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.