Що не подобається 71% українців?

 
 
 

Лидия Смола

доктор политических наук, профессор Киевского политехнического института

Що не подобається 71% українців?

Згідно з останніми соціологічними дослідженнями, проведеними Київським міжнародним інститутом соціології, 71% українців, тобто переважна більшість населення, вважають, що країна рухається в неправильному напрямку. Чому вони так вважають і якій напрямок правильний? Про це кореспондент Новости Украины - From.UA запитав психолога, доктора політичних наук, професора Київської Політехніки Лідію Смолу.

- Неправильність напрямку руху країни люди визначають кількома речами. Перше — власним економічним становищем. А ми бачимо, наскільки за два роки економічна ситуація погіршилася, тобто порівняно з 2019 роком. Тому, відповідно, вони бачать, що влада робить щось неправильно, раз їхній економічний стан, їхні фінансові можливості значно погіршилися. І ключова причина - це некомпетентність влади. Це питання відсутності палива на ТЕС, не закупленого вугілля, розмови про те, що не вистачає кисню у лікарнях. Якщо два роки тому кисню не вистачало, і це було можна було пояснити тим, що виникла пандемія, то за півтора року можна було менше витрачати на піар-акції, менше піарити “Велике будівництво”, де дуже багато є питань щодо прозорості процесу будування доріг, а підготуватися до наступної хвилі ковіду, про яку говорили практично всі експерти, і не тільки українські. Неправильно рухаємось -тому що влада не виконує одну з основних своїх функцій — не забезпечує питання безпеки, соціального захисту. 

Суспільство не відчуває покращення, не відчуває того, що було обіцяно — це перше. Друге — це запит, з яким влада йшла і що стало підставою підтримки діючої влади — це запит на справедливість, на рівність перед законом. Згадайте хоча б кілька прикладів, коли депутат провладної партії їхав п'яний і йому зійшло з рук. Коли інший депутат негідно себе вів — і йому теж зійшло з рук. Скільки ми бачимо прикладів подвійних стандартів — це всі бачать. 

І третє — наші позиції на міжнародній арені. Хоча президент заявляє про те, що наша зовнішня політика “буде нахабною”, це  цитата президента, ми не бачимо якихось дій влади щодо окупованих територій, окрім Кримської платформи. Не будемо говорити про таку жахливу річ, яку нещодавно сказав президент, там теж є питання щодо його виступу в Глазго на кліматичному саміті, але говорити, що Чорнобиль сам по собі вирішиться і головне не рухати природу — ну, видається, йому готували промову дуже некомпетентні люди. Адже Чорнобиль сам не вирішився, а загинула маса людей, які боролися з цією бідою великою. І була витрачена маса коштів, до речі, міжнародних, на консервацію. І є радіаційний фон, він не зникає. 

Суспільство не бачить розвитку. Є два шляхи розвитку — прогрес і регрес. Суспільство не бачить прогресу в забезпеченні своїх прав, в покращені свого економічного становища, в можливості розвитку свого бізнесу. Суспільство не бачить рівності перед законом — є кращі і є рівніші, як представники провладної фракції. 

Суспільство не побачило того, що було обіцяно, бо закон про олігархів найбільше сподобався олігархам. І ми не бачимо, що підприємець, якщо він не олігарх, має можливості для розвитку свого бізнесу. Тому суспільство, навіть не вдаючись в якісь цифри, визначається навіть по наповненості свого холодильника по цінниках в магазині, по відчуттю власною безпеки — чи вистачить кисню людині, якщо вона потрапить в лікарню. 

Чинна влада не може вести країну в напрямку, який би задовольнив потреби і запити суспільства.
 

Читайте также

Copyright © 2004-2023. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.