Що у своїй промові Байден сказав Україні

 
 
 

Олеся Яхно

политолог

Що у своїй промові Байден сказав Україні

Олеся Яхно переконана, що дії США в Афганістані - це цілком прогнозовані й задекларовані Америкою раніше кроки.

Про це політолог розповіла нашому виданню Новости Украины — From.UA в ексклюзивному коментарі.

«Іміджево вивід військ з Афганістану виглядає як поразка США. Їм треба було це зробити раніше, тому що з 2001 року пройшло забагато часу після вибуху в США. Вивід військ можна було б робити поетапно і саму передачу в іншій спосіб, аніж як це відбувалося. Але насправді з довгострокових інтересів США це абсолютно зрозуміле рішення».

Так Яхно прокоментувала останні події в Афганістані, а також розповіла, чи виступ Байдена не несе посил Україні у плані послаблення політики щодо нашої країни.

«Я думаю, що Афганістан і Україна взагалі ніяк не пов'язані. Паралелі поведінки в одній країні ніяк не переносяться на паралелі іншої, тому що кожна країна має свої особливості, кожен конфлікт теж має свої особливості. Якщо ми подивимось на історію Афганістану, то які б крупні держави туди ні заходили, вони йшли звідти або з частковим результатом, або взагалі з втратами для себе, як це було з СРСР. Є така думка, що США витрачали значну частину коштів на модернізацію афганської армії, але держава сама по собі розвивалася в інший спосіб і не була пов'язана з армією, “Талібан” залишався, і зараз ми бачимо те, що бачимо», - пояснила експерт.

Також політолог пояснила, у чому саме полягала місія Америки в Афганістані.

«Байден сказав, що вони вирішили свої задачі, з якими заходили в Афганістан і пов'язані вони були безпосередньо з “Аль-Каїдою”. А залишатися всередині країни і брати участь у внутрішньому протистоянні США не вважають за потрібне. Я тут не бачу аналогії з українською ситуацією. Тут важливо розібратися, чому в Афганістані неможливі якісь трансформації через якісь внутрішні чинники, і зрозуміти, чи це буде “Талібан”, який був у 2001 році, чи він буде іншим. Про виведення військ говорив і Трамп, і навіть Обама. І якраз перебування їхніх військ в Афганістані було непопулярним серед американців. Тому це рішення не є раптовим. Про це говорили давно, просто в Україні на це ніхто не звертав увагу», - звернула увагу співрозмовниця.

Резюмуючи, вона зазначила, що всі поставленні перед собою задачі США виконало, та розповіла чи підтримують вивід військ самі американці.

«Позиція Штатів полягала у тому, що вони будуть виводити війська. В Європі це рішення не сприйняли, тому що так створюється певне напруження в країнах Центральної Азії, яке може спровокувати потік біженців і т.д. Але це рішення абсолютно прогнозоване, воно декларувалося. Чому про це говорили попередні президенти? Тому що ставилося питання, які задачі ставлять США зараз щодо свого перебування в Афганістані. Що стосується Бен Ладена, то цю задачу Штати виконали. Якщо задача полягає у трансформації Афганістану, то всі побачили, що присутність будь-якої іншої країни не гарантує нічого, якщо для цього немає внутрішнього запиту. З точки зору американського виборця це рішення підтримується», - підсумувала вона.

Раніше ми писали про те, що США відмовилися від своєї ролі у світі

Copyright © 2004-2022. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.