Що Україна отримала від Кримської платформи

 
 
 
Що Україна отримала від Кримської платформи

Повернути Крим можна лише змінивши Конституцію РФ. Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту інтернет-видання Новости Украины — From.UA розповів журналіст Євгеній Білоножко.

Коментуючи Кримську платформу та візит Меркель, наш співрозмовник зауважує наступне: «Це абсолютно різні події. Перш за все треба звернути увагу на те, що Меркель вже завершила свою політичну кар'єру на посаді канцлера. Друге, вона перед своїм візитом відвідувала Москву. І єдине, що пов'язує Кримську платформу та візит Меркель в Україну — це твердження американців у Києві щодо неекологічності газу, який видобувається, що було заявлено міністром енергетики, яка представляла США на Кримської платформи».

«Ця тема перспективна у тому, щоб блокувати “Північний потік-2” і взагалі зменшувати ступень економічної співпраці між Німеччиною і РФ. Але це малоймовірно», - додав філософ. 

За словам експерта, візит Зеленського до Вашингтону і зустріч з Байденом — це зовсім інше завдання, яке охоплює і те, про що говорилося із Меркель, що було обговорено на Кримській платформі і цілий спектр зв'язків між Україною і США, починаючи від військової допомоги і закінчуючи співпрацею обох країн в гуманітарній сфері. 

«Візит Зеленського до США вже не відбувався дуже давно, зустрічі мали місце лише в третіх країнах між президентами США і України. Наскільки він буде успішний? Треба сподіватися на краще, але, як показують події останнього півріччя, що великих зрушень або радикальних покращень навряд стоїть очікувати», - підкреслив аналітик. 

Євген Білоножко зауважує, що Україна мала б орієнтуватися на співпрацю саме з парламентарями американськими і працювати з конгресменами і сенаторами. 

«Байден дуже добре знає ситуацію в Україні, він особисто знайомий з багатьма українськими політиками окрім Зеленського. Натомість остання його поведінка на міжнародній арені, показує, що США трохи відходять від того, щоб бути лідерами на світовій арені, їх цікавлять більше справи внутрішнього характеру», - наголошує наш співрозмовник.

«США більше зацікавлені в стосунках з РФ і Німеччиною на шкоду стосункам з Україною»

Щодо підписаних на Кримській платформі якихось меморандумів, то, за словами, Євгена Білоножко, Кримська платформа відбулася через 7 років після початку окупації, що є трохи дивним. 

«Подібного масштабу конференція мала відбутися у першій рік, хоча Україна була зайнята іншими справами. Чому це не відбулося, можна гадати і спекулювати. Зрозуміло, що це перед усе декларації і виключно пошук союзників, які підтримали наші бажання. Мало хто говорить, що реальність політична така, що Крим є українським, але фактично він є не просто окупованим РФ, а Конституція РФ стверджує, що це є частина Росії. І мають відбутися певні внутрішні події революційного характеру, щоб була змінена Конституція Росії. Тобто Україна має з огляду на це діяти в такому складному геополітичному просторі. Тому що які можуть бути реальні дії по зміні Конституції сусідній країни, яка порушила свою власну Конституцію? Вони, напевно, мають носити гібридній характер, як зараз полюбляють говорити, що у нас все має бути гібридним», - наголосив експерт. 

Наш співрозмовник вважає, що декларації дали нам розуміння, хто є нашими союзниками, симпатиками. 
«Зверніть увагу, що Азербайджан не прибув на Кримську платформу, що має засвідчити про фаховість людей у МЗС, які визначають стратегічних партнерів для України. Україна заявляла про підтримку інтегральності території Азербайджану, але з якогось дива Азербайджан не прибув на Кримську платформу, а Угорщина прибула і працювала на Кримській платформі», - резюмував наш співрозмовник кандидат філософських наук Євген Білоножко.
 

Copyright © 2004-2023. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.