Що в ОП надумали зробити з посадою міністра МВС

 
 
 

Игорь Луценко

народный депутат от партии "Батькивщина" 2014-2019

Монастырский и Аваков


Денису Монастирському доведеться когось публічно розтерзати, аби заробити собі авторитет серед того кодла, куди він потрапив. Про це в ексклюзивному коментарі для інтернет-видання Новости Украины - From.UA. розказав народний депутат від партії “Батьківщина” Ігор Луценко.

Коментуючи надання посади міністра МВС Денису Монастирському, наш співрозмовник зауважує наступне: “Якщо Зеленський його поставив, то зрозуміло, що у Президента була мета посилити систему керування. Зараз вона може стати сильнішою для Зеленського”. 

“Що стосується взагалі цієї системи, до без такої фігури, як Аваков, вона не зможе стати такою ж сильною ніколи. Якщо навіть туди призначити якогось суперпрофесіонала, все одно, тому що особливість полягає у тому, що ця людина мусить мати одночасно великий статус у багатьох сферах. В економічній — чомусь Авакова не називають олігархом, але він олігарх. В політичній — він дуже досвідчена людина, він давно у політиці. І одночасно в управлінській сфері МВС так само. Тобто навіть якщо призначати якогось олігарха, у нього буде великий проміжок часу, який він змушений буде потратити, щоб принаймні зробити для себе систему такою ж керованою. Це все абсолютно неформальні механізми”, - роз'яснює політик. 

За словами парламентарія, зрозуміло, що Монастирський заходить на посаду, яка йому дає майже нуль повноважень по управлінню поліцією, Нацгвардією, всіма впливовими окремими відомствами. Тому, звісно, зміни будуть саме через цей фактор, що є формальна частина, а є реальна частина, яка, звісно, дуже помінялась.
      
Ігор Луценко вважає, що йому треба буде дуже сильно попрацювати над тим, щоб заробити авторитет, тому що все це середовище, якщо брати Національну поліцію, прикордонну службу і інші — це все середовище, глибоко пронизане культурою силового управління. 

“Тобто потрібна сильна особистість. Безумовно, Аваков інтелектуал, тут питань немає, але, з іншого боку, з точки зору криміналітету, був сильною людиною. Тобто авторитет у кримінальних колах, якими, безумовно, у нас сьогодні користується і поліція, і прикордонники і т.д., тому що, ну чим вони займаються? Вони займаються криміналом в основному, заробляють. Так от щоб серед такої публіки мати авторитет, треба самому бути досвідченим кримінальником. А Денис Монастирський таким не є. Тому йому треба буде, грубо кажучи, когось публічно розтерзати чи якимось іншим чином продемонструвати свою силу. Це буде дуже непросто”, - підкреслив нардеп.

Щодо того, скільки часу він зможе протриматися на посаді, то, за словам нашого співрозмовника, посада міністра взагалі нічого не потребує від нього. Можливо, в цьому і є його функція, щоб протриматися на ній. 

“Я не хочу давати погані прогнози. Він непоганий юрист і непоганий хлопець, але саму посаду девальвують як таку. Тобто, можливо, буде керувати не один центр впливу, а багато — в Офісі президента, десь ще. От це питання.

Це є найбільший ризик. І, скоріш за все, це є задум Офісу президента — все-таки демонтувати цю мега-структуру Авакова

И все це для того, щоб вона стала більш зрозумілою і більш керованою для них, а це не значить, що вона стане більш хорошою для нас”, - резюмував наш співрозмовник народний депутат від партії “Батьківщина” Ігор Луценко..

Copyright © 2004-2023. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.