Щоб вигравали ми всі, команда має говорити мовою свого народу

 
 
 

Лариса Ніцой

письменниця

Лариса Ницой

На виліт української збірної з чемпіонату Європи можна дивитись під різними кутами. Двоякі відчуття. Тут, звісно, «посприяла» і спортивна майстерність і мовна. Але треба розділяти. Спорт – це одне, а спілкування в публічному просторі України – це трохи інше. Бо коли команді робилось зауваження про публічне інтерв'ю мовою держави, то тут була не критика футболу, не техніка футболістів. Зауваження стосувалося зовсім іншого: зірки України подають поганий приклад, наприклад, українським дітям, які рівняються на них, і всьому дорослому населенню дають поганий сигнал, що можна говорити в публічному просторі мовою окупанта. А це неприйнятно.

Можна над цим і посміятися. Але на енергетичному, ментальному рівні, звісно, мова діє на підсилення. Якщо це згуртована команда, і команда представляє свій народ, то команда має говорити мовою свого народу, а мова свого народу – українська. В цей час усі вболівальники теж об'єднані в одну команду і вболівають українською мовою за свою улюблену футбольну команду, і це все в злагоді, а не в дискомфорті. Але ж тут відбувся справжній дискомфорт: частина українських вболівальників відмовилися вболівати за українську збірну саме тому, що вони розмовляють мовою ворога. Для українців це неприйнятно. Ось ця така роздрібненість на такому якомусь тонкому плані вплинуло на те, що вони програли. Нехай це буде малий відсоток чи великий, але це все впливає насправді.

Одна справа, коли ми йдемо всі разом об’єднаним фронтом, а інша справа, коли у нас різні настрої. Тому було б, звісно, дуже радісно, якби всі наші футболісти розмовляли українською мовою, давали публічне інтерв'ю українською. В суспільстві ми б не звертали увагу на дуже болючі для нас теми, адже тут звернулася увага не тому, що є якийсь пунктик, а тому що дуже болить, що наша молодь зросійщується руками українських футбольних зірок в тому числі.

Звісно, після такого ствердження, в мережі було досить багато критики, яку не знаємо як, але потрібно витримати. Все покаже з часом, воно ж завжди вилазить пізніше якоюсь болячкою.

Читайте также

Copyright © 2004-2023. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.