Шок через антирейтинг Зеленського

 
 
 

Виталий Бала

Политтехнолог,  директор Агентства моделирования ситуаций

Шок через антирейтинг Зеленського

В минулу неділю в Україні пройшли локальні вибори. В Харкові обирали міського голову на місце померлого Генадія Кернеса, а на Черкащині і Херсонщині обирали депутатів-мажоритарників на вакантні місця до Верховної Ради.

Сьогодні вже відомо, що обидва парламентські крісла посядуть представники правлячої партії «Слуга народу», а Харків, де «слуги» не висували свого кандидата, переміг лояльний для них секретар міськради Ігор Терехов. 

Про що це свідчить? – запитав кореспондент Новости Украины - From.UA політолога Віталія Балу.

«Насправді, на жаль - про це говорять спостерігачі на цих виборах - були суттєві порушення і фальсифікування. Для влади насправді було іміджево і репутаційно дуже важливо, щоб перемогли, умовно, її кандидати, які насправді не є її кандидатами. 

В Херсоні вони вимушені були призначенням на посаду глави обласної державної адміністрації зняти з перегонів вірогідного переможця. Тобто, по великому рахунку, стався підкуп через посаду, підкуп виборців, про ще є вже повідомлення. Це все призвело до того, що вони нібито добились результату. Але правильно говорять, що це політично піррова перемога. 

На фоні тих рейтингів, які публікують, перемога виглядає зовсім непереконливою, тим паче, що явка склала дуже низький відсоток: трохи більше 28% у Харкові і 23-25% на Черкащині і Херсонщині. Тому перемоги не вийшло, тим паче, ще побачимо, як буде розвиватися ситуація у Харкові. Там хоч Терехов і набрав більшість, але навряд чи це було більше 50%. Результат такий непевний, 50,66%, і рішення ТВК виглядає сумнівним з точки зору достовірності, хоча, безумовно, він набрав більше, ніж Добкін. 

В цій ситуації ми є свідками насправді падіння рейтингу партії влади через політичну відповідальність, яку тепер змушений нести персонально Володимир Зеленський. Протягом двох років він так чи інакше уникав цієї персональної відповідальності, не виконуючи обіцянки. Але ситуація тільки погіршилася. Він не став тим, яким себе пропагував. Тобто він є не іншим, ніж ті старі політики. Більш того, на мою думку, певною мірою чинна команда є гіршою навіть в контексті як публічної поведінки, так і інших речей, порушення Конституції і законів, прийнятих в неконституційний спосіб рішень у ВР. 

Тому рано чи пізно це мало статися і це сталося. Вони набрали себе дуже багато влади. Чи Офіс президента усвідомлював, що наступить момент, коли вони мають за це відповідати? Ті рейтинги, які зараз публікуються, вони якраз і є початком цієї політичної відповідальності. Я думаю, що з кожним місяцем рейтинги будуть все нижчими і нижчими, і, скоріш за все, те, що він очолив антирейтинг, це викликало, як на мене, певний емоційний шок в ОП, бо вони достатньо довго замовляли соціологічні дослідження, де малювали 30% і більше відсотків, і в такій спосіб вони показували, наскільки суттєвий відрив від головних конкурентів, що складувалося враження, що ніби альтернативи немає. Так от цей антирейтинг насправді показав, що альтернатива є, і її треба шукати або серед тих, хто є зараз, або серед тих, хто прийде.

Я не думаю, що щось владі вже допоможе, як димова завіса у вигляді великих піар-проєктів, як “Велике будівництво”, за яке, насправді, я думаю, згодом будуть багато людей відповідати, може, й кримінально, за корупційні речі. Крім того, питання коронавірусу показало, що вони мають відповідати на виклики, що треба купляти газ якщо не весною за 250 доларів, то хоча б влітку за 300-400 за тисячу кубометрів, але вони чогось чекали і тратили гроші на “Велике будівництво”. Це стосується і заводів, які можна було побудувати, з вироблення кисню, чи тих станції в обласних лікарнях. Не було нічого
зроблено. Для того, щоб якось виправляти ситуацію, треба зовсім по-іншому проводити свою політику і поміняти тих людей, які навколо президента. Він цього не зробить, тому я не бачу якихось перспектив, щоб ситуація в країні змінилась на кращу сторону. Я не вірю, що завтра встане Зеленський, подивиться в дзеркало, його ангел торкнеться крилом, і він скаже: “Все, тепер я тільки буду все робити для українців і для України, і моя команда. Всіх корупціонерів повиганяю, візьму професіоналів, патріотів”».
 

Нагадаємо, що 31 жовтня були оприлюднені результати соцопитування Центру імені Разумкова, згідно якими кількість бажаючих проголосувати за Володимира Зеленського не сягнула навіть 20%. Більше того, українці тепер швидше проголосують за Віктора Медведчука, ніж за Зеленського чи Порошенка.

рейтинг Зеленского

рейтинг Зеленского

Copyright © 2004-2023. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.