Скандальний тендер або Toyota camry elegance-2021 для доставки кореспонденції: як Людмила Кравченко та Олена Богачова розкрадають кошти з Мінюсту

 
 
 

Лиза Монина

журналист Новости Украины - From.UA

Скандальний тендер або Toyota camry elegance-2021 для доставки кореспонденції: як Кравченко та Богачова розкрадають кошти з Мінюсту

У  Міністерстві юстиції України розгортається новий скандал – правоохоронці підозрюють тендерний комітет Мін'юсту у зловживаннях під час закупівлі послуг з обладнання кібербезпеки.
 

За інформацією журналіста-розслідувача Любові Величко, голова тендерного комітету, державний секретар Мін'юсту Олена Богачова можливо перебуває в інтимних відносинах з власником фірми-переможниці, що й стало вирішальним при визначенні переможця тендеру.


Про це Любов Величко пише на своїй сторінці Facebook. За даними її джерел у правоохоронних органах, 7 липня Мін’юст відвідала СБУ, щоб здійснити виїмку документів у рамках кримінального провадження щодо зловживань при закупівлі послуг з обладнання кібербезпеки.
 

Як зазначає журналіст, копії цих документів СБУ вже вилучало певний час назад, наразі ж вилучили оригінали.

 

"Денис Малюська вже місяць чи більше розуміє, що його підлеглі намутили якусь схему. Головою тендерного комітету була Держсекретар Мін’юсту Олена Богачова (на посаді з березня 2020 року). Далі виявилося, що секрет успіху фірми-переможця у тому, що власник фірми-постачальника… сексом займається з Держсекретарем Богачовою. Загалом весь склад тендерного комітету очікують підозри", — пише Любов Величко. 


Також Любов Величко вказує, що Олена Богачова оперативно взяла відпустку, щоб отримати усі виплати. За її твердженнями, Кабмін днями має її звільнити. Крім того, за даними журналіста, у процесі звільнення – ще низка співробітників та членів тендерного комітету Мін’юсту, а також директори департаментів. Зокрема під ударом –  директор Департаменту публічного права Людмила Кравченко, яка, згідно з даними анонімних джерел, разом з Держсекретарем Богачовою є головними фігурантами незаконного збагачення за цією схемою. 

Так, саме Людмила Кравченко була Головою тендерного комітету Мін'юсту під час придбання ним легкових автомобілей, та саме її слово було вирішальним щодо обрання для закупівлі автомобілів марки TOYOTA CAMRY ELEGANCE - 2021», ринкова вартість яких складає у середньому 35 тисяч доларів за кожну.


Нашим джерелам стали відомі деталі, які містяться у відповіді Міністерства юстиції, підписаній особисто Оленою Богачовою, щодо державної закупівлі 2 транспортних засобів-легкових автомобілей, у якій вона зазначає, що метою придбання двох транспортних засобів було забезпечення належного функціонування апарату Міністерства юстиції України, своєчасного і в повному обсязі виконання заступниками Міністра своїх повноважень. Службові автомобілі апарату Міністерства юстиції України обслуговують керівництво Міністерства юстиції України, використовуються під час позаміських відряджень структурними підрозділами, а також для доставки кореспонденції.

 


 


У своїй відповіді Олена Богачова підтверджує, що ані Головою тендерного комітету Кравченко Людмилою Миколаївною, ані іншими членами комітету не розглядались альтернативи автомобілям TOYOTA CAMRY ELEGANCE - 2021» з аналогічними характеристиками, у нижчому ціновому сегменті. 


Також запитувачем інформації було вказано, що оголошена вартість лоту не відповідає сумі заявленій у Протоколі тендерного комітету, а також було запитано Мін'юст про остаточну суму коштів, що була виплачена переможцю аукціону, на що Держсекретар Олена Богачова надала цікаву відповідь: "Додатковою угодою від 20.12.2021 N° 1 було внесено зміни до договору від 24.11.2021 N° ВДиА-0009/302, відповідно до якої ціна зазначеного договору становить 0,00 грн (нуль гривень 00 копійок)."


В свою чергу, Міністр юстиції Денис Малюська вже публічно відреагував на ці події та спростував інформацію про обшуки, які нібито проводили у Міністерстві юстиції представники Державного бюро розслідувань.

"ДБР до Мінюсту не приходило, обшуку не було, державний секретар не був головою тендерного комітету", – написав міністр у Facebook. 


При цьому, Малюська все ж таки визнав проблеми із закупівлями Міністерства юстиції:

"Тендер кількарічної давнини, який мені виглядає вкрай дивним (хоча формально все виглядає цілком пристойно і прозоро). На дивність тендеру першими звернули увагу колеги з СБУ, є кримінальне провадження, максимально з ними співпрацюємо", – написав Малюська.


У зв'язку з вищевикладеним, очільник Мін'юсту анонсував кадрові зміни у Міністерстві: "Кадрові рішення у процесі прийняття та оформлення. Вважаю, що для цього достатньо факту нереагування на “дивність” тендеру з боку відповідальних державних службовців, навіть якщо злочинного умислу у них не було".
 

Читайте также

Copyright © 2004-2023. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.