
Дуже скоро на Україну чекає переведення годинників на зимовий час. Ми переведемо стрілки на годину назад і зможемо прокидатися на годину пізніше. І хоча в суспільстві тривають дискусії з приводу доцільності переведення часу, сезонне переведення годинників восени 2021 року відбудеться. Що ж ми знаємо про переведення годинників 2021?
В Україні переведення годинників відбувається з 1981 року. У 2011 році в Україні спробували припинити перехід на зимовий час, але не вийшло. Наша країна досить велика. У західних областях скаржилися, що діти виходять на уроки глухої ночі. Тому сезонне переведення годинників 2021 буде здійснюватися.
Переведення часу 2021 Україна відбудеться в ніч з 30 на 31 жовтня. Діяти він буде так: о 4 годині ранку 31 жовтня ми переведемо стрілки годинника на годину назад. Світловий день після переходу буде починатися раніше.
Зимовий час, переведення годинників в Україні викликає багато суперечок. Навесні 2021 року український парламент намагався скасувати цю традицію, але не вистачило голосів. Тому в останній тиждень жовтня українці знову будуть переводити стрілки, згідно з постановою Кабінету Міністрів від 1996 року. Воно буде діяти, поки його не скасують.
Кажуть, що переводять годинники на зимовий час, щоб повніше використовувати короткий світловий день. Спочатку таким чином хотіли заощаджувати свічки, а потім - електрику.
У 2020 році вчені з'ясували, що зміна графіка життя двічі на рік негативно впливає на здоров'я людей. Вибірка у дослідників була 150 мільйонів чоловік. За даними компанії YASNO (саме їй українці платять за світло), економія електроенергії від переведення стрілок помічена в діапазоні від 0,2% до 2%.
З 239 країн світу переводять годинник 78, ті, для яких цінна кожна хвилина зимового сонця. Це країни Європи, Південної Америки, Африки, Австралія і Нова Зеландія, деякі штати США.
В Японії від переведення стрілок відмовилися в середині ХХ століття. А Європейський Союз вивчає економічний ефект переходу. Рішення буде прийнято в 2022 році.
Деякі країни, розташовані в районі екватора, спробували слідом за Європою ввести у себе зимову пору. Але швидко зрозуміли, що це рішення не може впливати ні на що. На цій широті тривалість світлового дня майже не змінюється протягом усього року.
У Північній Кореї перевели годинник на 30 хвилин на честь 70-річчя незалежності, щоб таким чином відгородитися від Японії.
В Ізраїлі ж переведення стрілок допоміг уникнути теракту. Терористи, встановлюючи годинниковий механізм в бомбі, не врахували різницю в часі. І тому самі постраждали від вибуху.
Переведення годинника на зимовий час щороку викликає суперечки. Але Україна поки не готова скасовувати норму, за якою годинник переводять. Цієї осені годинник переводять на зимовий час.
Ми годинник переводимо 31 жовтня. Недільний день стане на годину довше. Поки Верховна рада не скасує необхідність переводити годинники на зимовий час, робити це нам доведеться.