украинский язык

Українську мову ніхто не притісняє. Нахрен потрібен той Кремінь?

У День української писемності та мови кореспондент Новости Украины - From.UA звернувся до досвідченого державного діяча Геннадія Москаля з проханням прокоментувати сучасне становище української мови в Україні, а також думку про те, що сучасна влада «перегибає» з українізацією, що додає напруженості у суспільстві.

Чому латиничні Меркель і Макрон абсолютно на боці кириличного Путіна?

Вже стільки було інтерпретацій щодо української мови, але все одно ідеї від наших можновладців не закінчуються. Ось знов лунають пропозиції перейти з кирилиці на латиницю. Це навіть важко коментувати, тому що ті люди, які не знають історії питання, вважають, що вони відкривають Америку і знаходять якісь чари для лікування хворого українського організму. 

Ницой позавидовала Беленюку и пожаловалась на угрозы изнасилования

Нас, украинцев дискриминируют на каждом шагу. Дискриминация происходит по всей Украине в масштабах всей страны. Об этом стало известно корреспондентам нашего интернет-издания Новости Украины - From.UA со страницы в Facebook украинской писательницы, педагога, общественного деятеля Ларисы Николаевны Ницой.

«Завидую Жану Беленюку», - заявила украинский педагог, продолжив, что он на самом деле счастливчик, если всерьез проанализировать его позорную ситуацию.

«Рускій язик» замість російської мови придумали колонізатори, які не хочуть вчити українську

І знов мовне питання. З'явився новий меседж, що руська та російська мова - різні речі. І буцімто це питання потрібно підняти на законодавчому рівні. Зрозуміло, що в таких питаннях всіх все влаштовувати ніколи не буде, тому що є колонізатори, які приїхали в Україну і не хочуть вчити українську мову. Саме вони вигадують собі всілякі відмовки, щоб обходити національне законодавство. Їм не важливо вивчати українську, їм подобається виглядати вище аборигенів і плювати на усіх з високої вежі. 

«Русский язык и российский – это совершенно разные вещи»: Украине предложили узаконить новый язык

Спикер украинской делегации в ТКГ Арестович опять шокировал украинцев своим высказыванием. На этот раз советник главы офиса президента Украины решил поднять тему русского языка в Украине, а точнее его отличия от российского языка. Об этом стало известно журналистам нашего интернет-издания Новости Украины - From.UA из телеграм-канала журналиста Макса Назарова Наглый.

По словам Арестовича, русский язык и российский – это совершенно разные вещи.

Как бабки «биомусора» побеждают святую борьбу за "національний код"

Недавно журнал «Новое время» выпустил первый номер печатного издания, который полностью был написан на украинском языке.

Об этом наше издание Новости Украины — From.UA узнало от главного редактора НВ Виталия Сыча.

Кремень посоветовал сменить страну проживания тем, кого не устраивает украинский язык и языковой омбудсмен

Уполномоченный по защите государственного языка Тарас Кремень напомнил, что языковой закон в Украине признали конституционным, поэтому гражданам следует его придерживаться. А тем, кого не устраивает языковой омбудсмен или закон о языке он посоветовал отправиться в другие страны.

Об этом он заявил в эфире одного из украинских телеканалов.

Кремень зачитал решение Конституционного суда по закону об использовании украинского языка и посоветовал несогласным искать другие места для проживания.

Дублювання російських фільмів – ідіотська забаганка

«На моє переконання, звичайно, російські фільми не потрібно дублювати, тому що треба і дивитися, і читати у оригіналі». Так думку у ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новости Украины – From.UA висловив правозахисник Володимир Чемерис.

Перейдемо на латинку, щоб чкурнути від російського «брата»

Інститут мoвoзнaвствa iмeнi Oлeксaндрa Пoтeбнi Нaцioнaльнoї aкaдeмiї нayк Укрaїни iнiцiювaв дискyсiю прo пeрeхiд української мови нa лaтинськy aбeткy. Ми розуміємо, що на сьогодні це питання постає для того, щоб відійти від «обіймів» нашого «рідного» російського брата. Будь він проклятий! Тому ми й почали щось задля того, щоб чкурнути від них як надалі. Саме тому ця ідея культивується, тому що спорідненість, яка у нас існує з росіянами, полягає  у відсотку однакового звучання слів, букв тощо. Все говорить про те, що ми дружні брати і сестри.

Спочатку створити курси української мови, а потім вимагати

Новоприйнятий закон про мову надає додаткові можливості для того, щоб україномовна частина населення мала можливості отримувати послуги українською мовою. Протягом останнього десятиліття, де-факто, цього не було в дуже багатьох регіонах України. Значна частина україномовного населення почувала себе знедоленою, тому що формально державна мова була, але в багатьох аспектах вона не функціонувала. Не було бажання у сфері послуг освоювати рідну мову.

В Киеве девушку не взяли на работу из-за украинского языка: "корпоративная культура" ВИДЕО

В Киеве менеджер компании Columb Trade отказала девушке в трудоустройстве из-за того, что она разговаривает исключительно на украинском языке.

Об этом наше издание Новости Украины — From.UA узнало от общественного движения "Отпор".

"Квартал 95" переходит на украинский: однако есть значимое исключение

Новые нормы языкового закона вступили в силу 16 июля. В соответствии с ними, выступления студии "Квартал 95" будут украиноязычными. Правда, есть исключение – шутки и песни останутся на русском.

Подписаться на украинский язык

Copyright © 2004-2022. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.