Те, чого ви ще не знали про новоспеченого міністра внутрішніх справ України

 
 
 
Монастирський

У п'ятницю 16 липня Верховна Рада України 271-м голосом підтримала кандидатуру Дениса Монастирського на посаду очільника міністерства внутрішніх справ. Перед цим аналогічне рішення підтримав комітет ВРУ з питань правоохоронної діяльності. "За" проголосували 18 обранців, один утримався. Денис Монастирський відразу склав присягу з трибуни парламенту.

Про це наше видання Новости Украины – From.UA  дізналось від ВВС. 

"Я можу сказати, що ухвалив найскладніше рішення в своєму житті ", - сказав 41-річний Денис Монастирський журналістам у вівторок, 13 липня, коли зголосився обійняти посаду міністра. І додав, що розуміє, "на яку жертву йде як людина, як особистість, як політик".

За словами 41-річного Дениса Монастирського, посаду міністра йому запропонував безпосередньо президент Зеленський.

Як і Аваков, Монастирський є цивільним міністром внутрішніх справ, який ніколи не працював у правоохоронній системі. Його попередні місця роботи - університет, юридичні фірми, громадський сектор та ВРУ.

У серпні 2019-го він пройшов до парламенту під номером 19 за списком партії "Слуга народу". У Раді очолив комітет з питань правоохоронної діяльності.

Монастирський закінчив юридичний факультет Хмельницького університету управління та права, має кандидатський ступінь. Викладав у своїй alma mater і має вчене звання доцента. Працював у юридичній фірмі Hillmont Partners, що надає послуги інвесторам та бізнесу, та ТОВ "Лігал Консалтинг", яка працює у сфері управління та комерції.

У 2016-2019 роках Денис Монастирський відповідав за програми реформ правоохоронної та судової системи в аналітичному центрі "Український інститут майбутнього". Серед його засновників - Антон Геращенко, Тарас Березовець та Олексій Скрипник.

Працював помічником Геращенка, одного з найближчих соратників Авакова.

Сам Монастирський будь-які зв'язки з ексочільником МВС заперечує і розповідає, що до обрання в парламент бачився з міністром лише кілька разів, коли той зустрічався з громадськими активістами.

У березні 2017-му, як експерт "Українського інституту майбутнього", Денис Монастирський представив доповідь "Реформа Нацполіції: план дій на сто днів", в яуій йшлося про те, як її керівництво мало б реформувати різні свої підрозділи.

До прикладу, пропонувалося встановлювати в ізоляторах тимчасового тримання камери Custody Record для фіксації дій поліцейських. Коли в травні 2020-го в Кагарлику дівчина заявила про катування та зґвалтування у відділку місцевої поліції, з'ясувалось, що жодних таких камер там не було. МВС кинулося гасити "пожежу", обіцяючи встановити їх по всіх відділках країни.

Соратники Дениса Монастирського запевняють, що він дуже добре розуміє численні вади нинішньої системи поліції. Це й низькі зарплати патрульних, і відсутність медичного страхування для них, і повернення в лави поліції старих кадрів.

"Але в Дениса немає власної реформаторської команди: умовно, 10-20 генералів, які зайдуть разом із ним та побудують щось нове з нуля. Цілком імовірно, що він обмежиться косметичними реформами й не ламатиме систему кримінальної поліції, яку за Авакова не реформували", - таку думку в розмові з ВВС висловив один із членів комітету, який очолює Монастирський.

Нового міністра між іншим хвалять за злагоджену роботу комітету, хоча деякі колеги критикують його за спроби "протягти рішення, які, по суті, були б на руку "поганим мєнтам".

"Приміром, Денис виніс на голосування в залі запровадження електрошокерів при адмінарешті. Це після того, як комітет не підтримав цю ініціативу. На щастя, парламент сказав "ні", - розповідає один із депутатів із його комітету.

Критикують його ще й за дисертацію Киви. Як виявилося, результати дисертації нардепа від ОПЗЖ Іллі Киви "впроваджуються в практичну діяльність" комітету з питань правоохоронної діяльності. Принаймні саме про таке йдеться у довідці за його підписом від січня 2021 року.

Прогнозують, що за Дениса Монастирського Офіс Президента суттєво збільшить свій вплив на роботу МВС. Арсен Аваков, на їхню думку, увесь час залишався занадто самостійною та сильною фігурою, і Андрій Єрмак прагнув замінити його на лояльнішу, більш контрольовану людину.

Раніше ми повідомляли, що відомо, за які гріхи Авакова замінять Монастирським

Читайте также