Трамвай без водія вперше випробували на маршруті

 
 
 
Сусідка України випробувала у дії трамвай без водія

Сьогодні у королівському місті Польщі Кракові на одному із маршрутів вперше було випробувано трамвай без водія, що один з організаторів назвав «піснею майбутнього».

Про це наше видання Новости Украины — From.UA дізналось з іноземних ЗМІ.

Цей трамвай майбутнього контролюється комп'ютером, який автоматично керує вагонами між визначеними зупинками на основі розташування супутника. У тесті, запущеному мером Кракова Яцеком Майхровським, транспортний засіб їхав від Національного музею до Січі-Кончика.

У разі помилки комп’ютера передбачено деякі запобіжники. У трамваї розмістили водія, який був готовий взяти управління, і автоматично зупинити трамвай, якщо хтось натисне аварійне гальмо або відкриє двері. Однак на тестовій поїздці ніяких несподіванок не трапилось.

Система була розроблена залізничною компанією «Newag» за допомогою програмного забезпечення польської фірми «Cybid» у співпраці з факультетом машинобудування Краківського технологічного університету та MPK (краківським органом громадського транспорту).

Однак для тих, хто має бажання проїхатись цим чудом новітнього транспорту є невтішні новини, адже найближчим часом через те, що закон все ще не допускає автономних транспортних засобів до регулярного руху, покататись на ньому по Кракову не вдасться.

Розробники спочатку сподіваються використати цю технологію в допомогу водіям у виконанні своїх обов'язків, а наступний етап розвитку включатиме розробку системи виявлення перешкод та кращу навігацію через рух.

Copyright © 2004-2023. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.