Убивча краса. Чи насправді ботокс небезпечний

 
 
 
Убивча краса. Чим небезпечний ботокс

Кожна шоста людина, якій вводили ботокс, скаржиться на різні ускладнення. Британські експерти закликають до більш пильного нагляду за цією галуззю естетичної медицини.

Про це нашому виданню Новости Украины — From.UA стало відомо з іноземних ЗМІ.

Дослідники вважають, що статистика побічних ефектів застосування ботоксу у Великобританії сильно занижена. До такого висновку вони дійшли, перевіривши базу даних MHRA (Регуляторне агентство з лікарських засобів та медичних продуктів) урядового органу, створеного, зокрема, для моніторингу наслідків використання лікарських засобів.

Ботокс - це загальна назва косметичного засобу для розгладження зморшок та моделювання обличчя. З цією метою використовується ботулінічний токсин у вигляді підшкірних ін’єкцій. Ботокс також використовується в лікуванні гіпергідрозу і в боротьбі з мігренню. 

Лікарі та вчені з пластичної хірургії детальніше дослідили те, як працює ботокс. Воно показало, що введення ботоксу може мати небажані побічні ефекти частіше, ніж ми думаємо.

Найбільш поширені побічні ефекти ботоксу

Кожна шоста людина, якій вводили ботокс у м’язи обличчя, страждає від таких ускладнень, як синці, головні болі, нудота та скутість м’язів. Також були серцеві напади, - пише "The Guardian" з посиланням на інтерв'ю з експертами.

Експерти проаналізували дані 30 досліджень, які загалом стосувалися понад 17 тисяч  ін’єкцій ботоксу. Люди, які проходять цю процедуру, найчастіше скаржилися на місцеві шкірні реакції, такі як синці (5%), а також головний біль (3%) і параліч обличчя (2%), включаючи параліч повік або брів.

Згідно даних, до побічних ефектів ботокса також належать симптоми грипу або озноб (28% повідомлень), головний біль та мігрень (27% повідомлень). Крім того, повідомлялося про різні шкідливі шкірні симптоми, включаючи слабкість м’язів, біль, дизестезію (порушення нормального відчуття), відчуття поколювання та печіння. У кожному восьмому звіті також згадуються серцево-судинні симптоми, такі як високий кров'яний тиск, прискореня серцевих скорочень та інфаркт. Відомо також кілька випадків анафілаксії (бурхливої і непередбачуваної реакції організму на контакт з алергеном) інфекцій та целюліту.

Експерти: потрібен посилений нагляд

Не зважаючи на високий відсоток ускладнень (16%) після ботоксу, база даних MHRA виявила напрочуд небагато повідомлень такого типу. Відповідно до процедур, якщо після використання ботоксу виникають будь-які тривожні побічні ефекти, слід повідомити відповідний регуляторний орган. Тим часом у Великобританії це відбувалося лише 188 разів за останні 29 років. Експерти припускають, що це може означати, що про ряд «побічних явищ» ніколи не повідомлялося, а тому статистика щодо безпеки лікування ботоксом є неточною.

Автори цього аналізу дотримуються думки, що у побічних ефектах після ботокса винен не стільки сам продукт, скільки неправильне його використання. Тому вони закликають запровадити відповідні нормативні документи та необхідність отримання ліцензії косметичними клініками, які використовують ботокс, і зобов’язали їх негайно повідомляти про всі ускладнення.

Copyright © 2004-2022. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.