Україна может стати дійною коровою Китаю

 
 
 
Китай і Україна

Богдан Яременко переконаний, що Україні не варто робити вибір на користь Китаю в противагу США, оскільки нам це не принесе жодних дивідендів, як в економічному, так і в політичному плані.

Про це наше видання Новости Украины – From.UA прочитало у дописі українського дипломата та народного депутата від партії «Слуга народу» на його сторінці у Facebook.

«На сході України лише Росія. Немає куди розвертатися. Спроби тиснути на США перспективами розвороту в сторону Китаю даремні.

Перш за все, американці знають про китайські інвестиції не в порівняння більше. Останні пару десятиліть вони програвали китайцям країна за країною боротьбу за вплив в Африці і Азіїі.  Але вони також знають ціну китайським грошам.

Зовнішня політика США - далеко не благодійний заклад. Лукавство економічної і торговельної лібералізації полягає у нерівності можливостей учасників вільних ринків. Але США інвестують у безпеку своїх партнерів, а по-друге при серйозній постановці питання завжди готові вести переговори про компенсаційні механізми.

З Китаєм все простіше - байдуже чия корова аби ми її доїли.

Китай практично всюди інвестує у видобуток сировини для власних потреб. Так, Китай може інвестувати наприклад в розвиток портової інфраструктури. Якщо через цей порт до Китаю вивозитимуть корисні копалини. Тотальна система контролю над усіма сферами життя робить безглуздими сподівання на якісь домовленості з Китаєм в тому разі, якщо якась оборудка виявилась крищуче несправедливою.

Антикороновірусна вакцина нам у приклад - попри те, що саме Китай так чи інакше став джерелом пандемії, керівництво цієї держави ні секунди не сумнівалось у моральності і доцільності скористатися системою повного контролю над економікою задля перешкоджанню відправки в Україну вже проплаченої вакцини.

Зараз цю державу задовільнили (потішили чи повеселили) ритуальні протокольні заклинання представників нашої фракції і відмова від співавторства у декларації щодо ситуації з уйгурами. Усім мрійникам про китайські інвестиції пропоную прикинути, що захочеться Китаю в разі, якщо ціна питання буде мільярди (гривень, юаней чи доларів).

Обіграти США в системі міжнародного права дуже важко. Системи, в якій можна змагатися з рішеннями уряду Китаю просто не існує. США все це знають. Власне знають про Китай значно більше. Тому навряд чи можуть сприйняти всерйоз перспективу українського вибору на користь Китаю.

Наші шантажі просто занадто легко читаються. Ми країна очевидностей - без таємниць. Політикою підкріпленою ресурсами ми здивувати поки нікого не можемо. Пробувати дивувати непослідовністю не варто. Це не розв’яже існуючі непорозуміння, а створить нові.

США знають справжню цінність України для Китаю. Арифметика ж для Китаю проста - про усі шовкові шляхи легше домовитися з Росією. Російський ринок цікавіший. Росія нічого не вигадує, а через прораховану нездатність пручатися Китаю грає роль покірного телятка (такою у відносинах з Китаєм лише і може бути).

Ми на пару поколінь вперед розвернуті на Захід. І знаходити спільну мову з партнерами на Заході (якими егоїстичними в багатьох ситуаціях вони б не виглядали) наше завдання.

Для геополітичних кульбітів ми явно не в кращій формі. Торгувати і торгуватися з Китаєм звичайно потрібно. Але вибір магазину для шопінгу - це питання смаку і гаманця, а не стратегії».

Раніше ми писали про те, що "слуги" хочуть зробити з України Китай