Українці в Польщі та українці в Україні

 
 
 
Українці в Польщі та українці в Україні

В минулого тижня Литва заявила про завершення міграційної кризи. Прем’єр-міністр Литви Інгрід Шимоніте заявила, що потік мігрантів з Білорусі припинився, відповідно режим надзвичайного стану, який діяв з 9 листопада 2021, був скасований у вночі 15 січня. У свою чергу, Польща фіксує по декілька десятків спроби порушення кордону. 

Гостра фаза транскордонного протистояння поставлено на паузу і можна провести проміжні підсумки гібридної атаки Мінськом (варто підкреслити, що конфлікт потрібно розглядати через призму білоруського-європейських стосунків, а не польсько-білоруських чи литовсько-білоруських).

Мінськ досягнув проміжних результатів. Брюссель та Берлін були змушенні провести перемовини з не визнаними президентом Лукашенко та надати гуманітарну допомогу Мінську. Польсько-білоруське і литовсько-білоруські стосунки остаточно зіпсувались, а їх покращення можливе лише після відходу від влади Лукашенка. Мінськ вдало використав внутрішньополітичну кризу у Польщі та наявний конфлікт з Брюсселем загострюючи ситуацію на кордоні (морально-емоційний шантаж Варшави з епічними кадрами вразив багатьох). Порушення на східному кордоні Польщі трактувались Варшавою дуже серйозно, поляки говорили про можливість застосування 5 статті Північно-Атлантичного договору і першими називали події на кордоні гібридною війною. Однак, остаточне вирішення проблеми на східному кордоні відбулось з мінімальним залученням європейських партнерів.  

Важливим елементом гібридної атаки Лукашенка стали громадяни України, що проживають в Польщі. Станом на кінець грудня 2021 року Прикордонна служба Польщі висунула обвинувачення у скоєнні злочинів 422 так званим помічникам у нелегальній міграції, з яких найбільше було громадян України – 91 особа. Українці в Польщі через оголошення в інтернеті погоджувались перевозити нелегалів та не зважали на чисельну інформацію щодо протизаконності даних дій.  З іншого боку, на території України не було зафіксовано жодного випадку допомоги нелегальним мігрантам, які б хотіли потрапити з території Білорусії до України, а далі в ЄС. 

Міністр оборони Олексій Резніков прямо сказав, що події відбуваються на кордоні Білорусі з ЄС "скеровано саме з Російської федерації".

«Хотів попередити ділків, які живуть у тих областях, що межують з дружньою нам Білоруссю, які раптом планують заробляти гроші на незаконному потраплянні мігрантів на територію України – це буде проти національних інтересів України, це питання національної безпеки … Хто буде надавати таку допомогу за гроші й продавати країну – буде відповідати досить серйозно за законом», - зазначив міністр. 

Ситуація з мігрантами продемонструвала проблему слабкої інтегрованості у проблеми Польщі громадян України, що проживають на її території. Київ та Варшава мають спільно координувати просвітницькі та превенційні заходи серед громадян України в Польщі з огляду на можливе використання українців країною-агресором та її сателітами. 

Теги

Copyright © 2004-2023. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.