Українців знову поділили «на якісних» і не дуже

 
 
 
Українців знову поділили «на якісних» і не дуже

Вчора Кабмін під час засідання оновив карантинні правила і тепер ті, хто вакциновані, матимуть привілеї, решті ж «курити бамбук».

Про це нашому виданню Новости Украины – From.UA стало відомо із повідомлення Міністерства охорони здоров'я.

Як зазначається, відтепер українцям видаватиму COVID-сертифікати двох видів - «жовті» і «зелені». Різниця ж між ними буде лише в електронному варіанті, а саме у тому, що жовтий видаватимуть після першої дози вакцини, а вже по отриманню другої - зелений. Паперові ж аналоги довідок будуть однакові.

Також оновлено і правила щодо роботи навчальних закладів. Відтепер у так званій «червоній» зоні працюватимуть виключно лише ті дитсадки, школи та ВУЗи, де сто відсотків персоналу будуть мати зелений сертифікат. Що ж стосується «жовтої» зони, то тут про вакцинованими повинні бути вісімдесят відсотків працівників закладів освіти.

Після засідання Кабміна стало відомо, що тепер в Україні з’явиться «каста» привілейованих у червоних та жовтих карантинних зонах. Мова йде про тих, хто вже отримав вакцину.

Відтепер в жовтій зоні вакцинованих пускатимуть в кінотеатри, спортзали та до інших закладів. Рішення надавати послуги в жовтій зоні тільки вакцинованим, або дотримуватися всіх карантинних обмежень, залишається за власником закладу.

Також, якщо є щонайменше одне щеплення від COVID, то можна не проходити самоізоляцію при перетині кордону. Зміни наберуть чинності через 7 днів, після чого Україна з великою часткою ймовірності перейде в «жовту» зону.