Українська влада на Приазов’ї у перші місяці війни фінансувала структури колаборантів

 
 
 
З бюджету уходили сотні тисяч
Українська влада на Приазов’ї у перші місяці війни фінансувала структури колаборантів

Це історія про те, як із бюджету української громади, окупованої на другий день російського вторгнення, протягом кількох місяців окупації виплачувались сотні тисяч гривень структурам, якими керували та володіли місцеві колаборанти. І не лише про це.

Опалювальний сезон за один день

На другий день повномасштабного вторгнення РФ російські військові окупували територію Приазовської селищної громади Мелітопольського району. Проте українські органи влади ще якийсь час там продовжили функціонувати, як і в більшості громад півдня України. Зокрема, селищна рада, яку очолював (і досі очолює) представник забороненої в Україні ОПЗЖ Андрій Солопов. Саме він, згідно із Законом «Про місцеве самоврядування в Україні», є розпорядником бюджетних коштів. І саме у перші місяці окупації ці кошти прийшли у дивний та підозрілий рух.

У квітні-травні 2022 року з місцевого бюджету Приазовської селищної ради було здійснено п'ять платежів приватному підприємству “Біоресурс” як оплата за теплову енергію на загальну суму майже 916 тисяч гривень.

Перші три платежі на загальну суму 285511 грн. 57 коп. проведено з місцевого бюджету у період з 21 квітня до 25 травня 2022 року.

Але найцікавіше з платежем на суму 630473 грн. 49 коп., здійсненому із місцевого бюджету 30 травня 2022 року. 

Приазовское

Його підставою став договір №20, укладений 16 травня 2022 року про надання послуг із теплопостачання Приазовській ЦРЛ. Підкреслимо, йдеться про 16 травня та послуги з теплопостачання – опалювальний сезон на той момент уже був завершений і, вочевидь, навряд чи хтось опалював приміщення лікарні.

Приазовское
 

Далі – цікавіше. Наступного дня, 17 травня 2022 року, було складено акт виконаних послуг № 0007, згідно з яким ПП «Біоресурс» нібито надало послуги з теплопостачання на зазначену вище суму. Тобто. виходить, що всього за одну добу приватне підприємство “нагріло” Приазовську лікарню на понад 630 тисяч гривень.

Сам акт ще більш дивний, ніж договір, який він завершує. Вартість наданих послуг цифрами вказана як 630 473,49 гривень, а літерами написано "сто п'ятдесят одна тисяча чотириста сімдесят три гривні сорок дев'ять копійок", тобто рівно на 479 тисяч менше. Підписантів документа, вочевидь, цей факт не збентежив, і з бюджету на рахунки "Біоресурсу" пішла сума, що вказана у цифрах.

Приазовское

Звернемо увагу, що гроші на рахунок “Біоресурсу” перераховано саме з бюджету Приазовської селищної ради, а не рахунка ЦРЛ. Це підтверджує інформація Державної казначейської служби та відповідні виписки, отримані у відповідь на депутатський запит депутата Приазовської селищної ради Дмитра Ковальова.

Приазовское

Приазовское

Якщо це не бюджетний процес, а схема виведення великої суми грошей з бюджету (що дуже схоже), то її організатори, очевидно, поспішали, оскільки вона виглядає грубо і незграбно.

Але це лише корупційна сторона цієї історії. Є й ще одна – не менш небезпечна.

Тепер про саме ПП "Біоресурс". Його засновником, керівником, підписантом та кінцевим бенефіціарним власником є Безпалий Вадим Леонідович – депутат Приазовської селищної ради від партії ОПЗЖ.

З початку повномасштабного російського вторгнення він демонстрував відкриту проросійську позицію, допомагав представникам окупаційних військ, що підтверджують численні свідчення з відкритих джерел.

Наприклад, 10 квітня 2022 року Беспалий взяв участь у так званому «Козачому колі» у смт. Приазовське - заході, де з участю російських військових було створено “дружини з охорони громадського порядку”. Захід проходив у приміщенні місцевої селищної ради. Доказом такої участі є відео, розміщене 10.04.2022 у проросійському Telegram-каналі «Южный плацдарм».

Приазовское

Приазовское

І вже за десять днів після цього шабашу підприємство Безпалого отримало перший платіж із бюджету української громади.

За заслуги перед окупантами Безпалий потрапив до списку кандидатів у депутати "Приазовської окружної ради" від путінської "Єдиної Росії".

Приазовское

Зарплата для колаборанта

Поки вчителі Приазовської громади, які відмовилися співпрацювати з окупантами та продовжили навчання українських дітей онлайн, працювали без зарплати (до речі, грошей вони не отримують і досі), із селищного бюджету перші три місяці окупації регулярно фінансувалася діяльність КУ “Чиста громада”.

З березня до травня 2022 року було виплачено на рахунки підприємства 543 688 грн. Це гроші на оплату послуг та виплату зарплати з податками. Отримував зарплату і керівник “Чистої громади” – член виконкому Приазовської селищної ради від забороненої ОПЗЖ Тараса Шевченко.

Він не приховував своєї радості після приходу окупаційних військ і одразу пішов із ними на співпрацю. При цьому весь час, поки “Чиста громада” отримувала українські гроші з бюджету селищної ради, він розповідав про те, як його підприємство облагороджує селище після приходу російської влади.

Фінансування припинилося лише після того, як окупанти призначили Шевченка "головою Приазовської селищної адміністрації", і колаборант перейшов до іншої зарплатної відомості.
  

Приазовское

Приазовское

Ще до початку повномасштабної російської агресії Шевченко був відомий своїми проросійськими поглядами і прославився тим, що брав участь у параді Перемоги в Москві та крокував Червоною площею в колоні «Безсмертний полк» із георгіївською стрічкою на грудях.

Приазовское

Наразі Шевченко, як і його колега з ОПЗЖ Беспалий, висунутий кандидатом у депутати “Приазовської окружної ради” від путінської “Єдиної Росії”.
 

Приазовское

18 листопада 2022 року Служба безпеки України оголосила Шевченку підозру у скоєнні кримінального злочину, передбаченого ч.5 ст.111-1 КК України (Колобораційна діяльність).
 

Приазовское

Цікаво, що при цьому Шевченко досі вважається директором українського комунального підприємства "Чиста громада", про що свідчать дані з реєстру.
 

Приазовское

Солопов

Ми не можемо і не стверджуватимемо, що селищний голова Приазовського Андрій Солопов здійснював фінансові махінації з бюджетом за допомогою своїх однопартійців з ОПЗЖ та колаборантів Безпалого та Шевченка. Але в цій історії є багато дивного.

Солопов виїхав із окупованого Приазовського лише на початку червня 2022 року – досить пізно порівняно з керівниками інших окупованих громад Запорізької області. Тоді в Запоріжжі перемістилася і Приазовська селищна рада.

І Безпалий, і Шевченко з самого початку окупації відкрито демонстрували свою проросійську позицію та брали участь у публічних заходах окупантів, що проходили у Приазовському. Саме тоді в селищі був і Солопов.

Чи міг він не знати і не бачити цього, залишаючись головою селища?

Є питання і щодо нібито викрадення Солопова окупантами в березні, коли по області прокотилася хвиля ув'язнення росіянами керівників територіальних громад.

21 березня тодішній голова Запорізької ОВА Олександр Старух у Telegram повідомив, що надійшла інформація про викрадення голови Приазовської селищної ради Солопова, його заступника та патрульного поліцейського, і ця інформація перевіряється. Про це тоді ж повідомили й ЗМІ.

Приазовское

Але після цього жодних згадок у повідомленнях голови Запорізької ОВА та засобах масової інформації про Солопова, його викрадення чи звільнення ми не знайшли. 

Чи справді він був у полоні та як довго? Чому ніхто публічно не вимагав його звільнення, як це було з мером Мелітополя Іваном Федоровим, селищним головою Кирилівки Іваном Малєєвим, головою Мелітопольської райради Сергієм Приймою, головою Молочанська Іриною Липкою та іншими? Про долю цих голів громад писали ЗМІ та соцмережі, говорили в ефірах телемарафону, висловлювалися перші особи держави. Про Солопова ніхто нічого не говорив і не писав.

До речі, всі вищезгадані українські в'язні після визволення з полону одразу опинялися на підконтрольній Україні території. Нагадаємо, Солопов опинився в Запоріжжі лише у червні.

Приазовское

Навіть якщо припустити, що голова Приазовської селищної ради разом зі своїм заступником перебував у полоні з березня по червень, то хто тоді керував бюджетним процесом у громаді? А як ми бачимо з матеріалів розслідування, він продовжувався, причому дуже активно – гроші з бюджету перераховувалися на рахунки підприємств, зокрема пов'язаних із колаборантами Безпалим та Шевченком.

Ми не можемо підтвердити пряму участь Солопова у фінансових махінаціях та співпраці зі своїми однопартійцями-колаборантами, але виявлені факти та питання вказують на дивні обставини його перебування на окупованій території та певну неясність навколо його діяльності.

Тож варто визнати необхідність подальшого розслідування правоохоронними органами та з'ясування всіх обставин, щоб роз'яснити роль Солопова у подіях на окупованій території та можливий зв'язок із фінансовими махінаціями та колабораціїною діяльністю.

Copyright © 2004-2023. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.