В Україні приховують статистику смертей від спеки

 
 
 
жара вбиває

Катерина Амосова вважає, що судово-медична експертиза, швидше за все, у заключенні причиною смерті не називатиме спеку, а гостру серцеву недостатність.

Про це наше видання Новости Украины – From.UA дізналось з допису на сторінці у Facebook доктора медичних наук, професора та член-корреспонента НАМНУ.

«15 липня, вранці, в Києві, водій тролейбуса, який знаходився за кермом, раптово втратив свідомість. Екстрена медична допомога була надана вчасно, але врятувати чоловіка не вдалось. Офіційна причина смерті поки невідома. Так само відсутня інфо, чи працював кондиціонер в кабіні.

За два дні до цього за кермом втратив свідомість водій київського трамваю. В кабіні було +47 С, кондиціонер не працював. Першу допомогу надав інший водій, і ця історія має щасливий кінець.

Индийский штамм у порога, а Минздрав утешает ложными иллюзиями | Новости Украины FROM.UA

Останніми тижнями спека б‘є рекорди не тільки в Украіні, але в багатьох інших частих світу. В південно-західних регіонах Канади і в північно-західних штатах США +42-47 С. В їхніх ЗМІ багато повідомлень про різке збільшення звернень по екстрену допомогу, госпіталізацій та смертей, які пов’язані з перегріванням. «Через аномальну спеку в Орегоні померло більше 60 людей…» «Спека в Канаді – померлих майже 500 осіб» – новин під подібними заголовками останнім часом чимало. Є і офіційні дані американської CDC: «щорічно від спеки в США вмирає майже 700 людей»

А що в Україні? А в Україні такої медичної статистики немає.

Зайшла на сайт нашої нової інституції за американською калькою – Центру громадського здоров‘я. Нічого.

З високою вірогідністю в заключенні судової медичної експертизи щодо причини смерті київського водія буде традиційна «гостра серцева недостатність».

Отож, коротко про тяжкі стани, що пов‘язані з перегрівом (спекою).

ТЕПЛОВЕ ВИСНАЖЕННЯ – це перенапруження механізмів захисту нашого організму від перегріву внаслідок спеки, особливо в поєднанням з вологістю >60, фізичними навантаженнями і зневодненням.

Симптоми: липкий піт на холодній шкірі, слабкість, нудота/блювання, спазми м’язів, можлива непритомність.

Чим загрожує? Розвитком теплового («сонячного») удару.

Що робити: перейти в прохолодне місце, випити багато води, бажано холодної, в т.ч. мінеральної з солями, обтертись мокрим рушником, або прийняти прохолодний душ. За відсутності полегшення через 15 хв, або при виникненні блювоти – звернутись до невідкладної допомоги.

ТЕПЛОВИЙ УДАР є результатом перегріву «кору» організму внаслідок повного вичерпання захисних механізмів терморегуляції та зневоднення. Загрожує незворотнім ушкодженням мозку і інших органів. Госпітальна летальність більше 60%.

Гарантии 100% не дает никакая вакцина. Но прививаться стоит | Новости Украины FROM.UA

Симптоми: сильний головний біль, блювота, збудження, сплутаність або втрата свідомості. Температура тіла >40 С. шкіра СУХА і гаряча. Може бути низький артеріальний тиск і припинення сечовиділення (шок, гостра ниркова недостатність).

Що робити: негайно викликати екстрену медичну допомогу, розмістити пацієнта в прохолодному місці, зняти одяг, обтирати тіло мокрими рушниками. Не давати пити води.

Фактори ризику цих ускладнень: вік <4 років або >65 р., хронічні захворювання серця, легень, нирок, діабет, дефіцит споживання води, вживання алкоголю.

На завершення:

- громадське здоров‘я – це ж і про контроль умов праці, чи не так? Недарма ж «старші товариші» за океаном пишуть: «підготовка до спеки і попередження смертей – пріоритет влади»;

- а що у нас з кондиціонерами в лікарнях?

- шановні пацієнти і потенційні пацієнти, будь ласка, залишайтесь в спеку вдома під кондиціонерами, як мінімум – вентиляторами, вживайте достатньо води, вчасно приймайте планові ліки та в випадках погіршення стану звертайтесь до лікарів!»

Раніше ми писали про те, що Амосова переконана, що гарантії 100% не дає жодна вакцина