В Україні ввели електронні чеки замість паперових. Як ними користуватися

 
 
 
електронні чеки

Чеки на техніку і гарантійні талони тепер можна не зберігати – їхні електронні версії з'являться в спеціальному реєстрі. Його впроваджує уряд після того, як Верховна Рада прийняла закон про електронні чеки.

Товар перед продажем перевірятимуть на спеціальних сайтах. На сайті виробника буде зберігатися і гарантія на товар, і його чек. І якщо знадобиться ремонт – сервісний центр самостійно перевірить документи. Такі реєстри – виробники техніки повинні створити вже через два місяці.

"Під час покупки продавець повинен буде зареєструвати продукт на сайті виробника, щоб покупець побачив, які гарантійні зобов'язання у нього є, де відремонтувати техніку в Україні", – пояснив Олег Сільвік, заступник голови Союзу споживачів України.

У найближчі два роки буде перехідний період – на вимогу покупця паперові документи будуть надавати разом з електронними. Потім залишаться тільки електронні чеки.

"Паперовий талон потрібно десь зберігати, потім його шукати, якщо у вас зламалася техніка. Він може бути не тієї якості, вам можуть відмовити. А електронний чек буде приходити на електронну пошту, де його не заллє водою, не з'їсть собака, де він не загубиться ", – розповів про нововведення нардеп Ярослав Железняк.

Європейці ввели електронні документи товарів вже давно. В Україні такі зміни покликані витіснити з ринку так звану "сіру" техніку.

"Якщо при вас продавець намагається зареєструвати товар, але не може, це свідчить про те, продукція "сіра" або контрабандна", – пояснив Сільвік.

Copyright © 2004-2024. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.