Вакцинуйся або сиди без грошей: влада поставила вчителів у позу «зю»

 
 
 
Вакцинуйся або сиди без грошей: влада поставила вчителів у позу «зю»

По всій країні влада заявляє, що з четверга будуть закриті всі школи, де немає 80% вакцинованих вчителів. Тобто - школи пропонують не перевести на дистанційне навчання, а саме закрити.

Про це нашому виданню Новости Украины – From.UA стало відомо з телеграм-каналу «Політіка страни».

Така ситуація дуже бентежить педагогів, адже для них це означає відсутність зарплат. До того ж, вчителі це сприймають як примус до вакцинації і готуються до бунтів. Справа в тому, що закриття шкіл за таких умов буде масовим, адже у більшості регіонів показник по 80% вакцинованих дотримано від сили 15% навчальних закладів.

Найбільш провальними по вакцинації педагогів стали Львівська та Івано-Франківська області. Там заявили, що простіше буде відправити школярів на канікули на час карантину, аніж вводити дистанційне навчання. Втім, як пише видання, виразно причину такого рішення там не пояснюють. Але очевидно, що це узгоджена позиція влади, яка таким чином хоче примусити вчителів вакцинуватися.

Наприклад, у Львівській області залишаться працювати лише 14% з понад тисячу шкіл. Тобто сотні навчальних закладів закриють - навіть без обіцяної дистанційки. Негласно у Львівській обладміністрації пояснили, що таким чином хочуть "мотивувати" вчителів зробити щеплення. По Львову ситуація ще гірша - в звичайному режимі там зможуть функціонувати лише десять шкіл, а це близько 3% від загальної кількості.

Схожа ситуація - в Івано-Франківській області, де закриють більшість шкіл.

"Дистанційного навчання там не буде. Всі навчальні заклади, де вакцинували менше 80% персоналу, будуть закриті", - заявила губернатор Франківщини Світлана Онищук.

Міські голови, навпаки, проти закриття шкіл, але змушені підкорятися спущеному зверху централізованого рішенням, сказав нам джерело у Львівській міськраді.

Закрити школи, де немає 80% вакцинованих вчителів, мають намір і в Запорізькій області.

Губернатор Олександр Старух попередив, що ніякої альтернативної форми навчання не буде.

"За рішенням уряду навчальні заклади, де щеплення мають менше 80% працівників, при посиленому карантині не працюватимуть взагалі. Тобто вже з 23 вересня такі дитсадки, школи та університети закриваються. Ніякої дистанційної роботи або онлайн-уроків не буде. Освітня установа продовжить свою роботу тільки після того, як його співробітники пройдуть щеплення. Це рішення уряду і державної комісії ТЕБ та НС. Воно є обов'язковим до виконання по всій країні і не підлягає обговоренню ", - заявив Олександр Старух.

Напевно, саме через таку ситуацію, в понеділок в ефірі програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко заявив, що в Україні можуть ввести обов'язкову вакцинацію від коронавірусу для представників певних професій.

Також в МОЗ хочуть запускати кампанію з вакцинації серед дітей від 12 років, однак коли її будуть вводити, поки невідомо.