Вчені хочуть протягом 6 років повернути до життя шерстистого мамонта

 
 
 
Вчені хочуть протягом 6 років повернути до життя шерстистого мамонта

Компанія Colossal була заснована, щоб повернути до життя шерстистого мамонта, що вимер тисячі років тому. Для цього компанія отримала 15 мільйонів доларів і має реалізувати проект протягом шести років.

Про це наше видання Новости Украины — From.UA дізналось з іноземних ЗМІ.

Щонайменше десятиліття існували ідеї повернути шерстистого мамонта до життя. Цей вид вимер 10 000 років тому - порівняно недавно, тож вченим ще вдалося отримати його ДНК. Компанія зі Сполучених Штатів хоче реалізувати свої мрії та повернути цих тварин до життя протягом шести років.

Шерстистий мамонт може повернутися

Фахівці, які працюють у компанії Colossal, хочуть знову змусити мамонтів бігати по Сибіру і на це у них є $15 мільйонів. Дослідників очолить доктор Грегорі Черч, біолог з Гарвардської медичної школи в США. Там протягом восьми років, з невеликою командою, він розробляв методи, які дозволяли б повернути вимерлих тварин до життя. 

Завдання має бути здійснене за допомогою зникаючих індійських слонів. До їхньої ДНК хочуть додати ДНК мамонта, які відповідають, серед іншого, за густоту шерсті та товщу шару жиру, який дозволяє вижити в морозному сибірському кліматі. Вчені хочуть створити ембріони таких гібридів протягом декількох років, що дозволить реконструювати популяцію мамонтів на наступних етапах.

Не всі вважають, що це хороша ідея

Однак є дослідники, які вважають, що воскресіння мамонтів - не найкраща ідея. Навіть якщо вченим це вдасться, їм доведеться відповідати на етичні питання, наприклад, чи можна привести у світ тварину, біологію якої ми мало знаємо? Чи не порушило б це екосистему тундри? Крім того, зміна клімату вже впливає на фізіономію тварин, тож чи міг би мамонт пристосуватися до потепління?

Copyright © 2004-2022. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.