Вчені знайшли рибу з «марсіанином» всередині

 
 
 
Вчені знайшли рибу з «марсіанином» всередині

Яким же напевно було здивування тих, хто знайшов рибу з дивною істотою в пащі. Як виявилося, на тварину напав паразит, який спочатку з’їв її язик, а потім сам перетворився на цей орган. Як це можливо? Наше видання Новости Украины — From.UA зараз вам розповість.

Співробітники Техаського департаменту парків і дикої природи на острові Галвестон State Park знайшли рибу зі специфічним паразитом у роті. Вони навіть пожартували, що знайдена риба, ймовірно, марсіанка. Однак, як виявилося, тварина стала господарем для паразита Cymothoa exigua (вид панцирного покриву).

C ymothoa exigua — організм, який здатний проникнути в рот риби, оселитися там і через деякий час перетворитися на живий язик своєї жертви. Це трапляється дуже рідко. Наразі це єдиний відомий приклад паразита, який замінює орган свого господаря.

C ymothoa exigua зазвичай досягає в довжину 3-4 см. Паразит потрапляє в рот риби, прикріплюючись до її язика. Завдяки кігтям на трьох передніх парах ніг він висмоктує кров з органу. З часом паразит розростається і до язика потрапляє менше крові, поки орган не загине і не відпаде. Потім паразит замінює його, прикріплюючи власне тіло до м’язів кінця втраченого органу. Цікаво, що така атакована риба може використовувати паразита як звичайний язик. Cymothoa exigua не завдає ніякої іншої шкоди тварині і харчується слизом, який виробляє риба.

«Марсіанина помітили в Державному парку острова Галвестон. Гаразд, можливо, це не зовсім так, але все одно виглядає жахливо. У пащі риби є паразит. В результаті у тварини відпав язик. І паразит застряг, ставши її новим органом. Він харчується його слизом. Це єдиний відомий випадок, коли паразит функціонально замінює орган-господар. Він не вбиває рибу і не впливає на людей», - написали представники державного парку острова Галвестон у Facebook.

 

Copyright © 2004-2022. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.