Весь Чорноморський флот був українським!

 
 
 

Евгений Лупаков

экс-глава Союза офицеров Украины, капитан 1 ранга в отставке

Весь Чорноморський флот був українським!

Ігор Касатонов, якому тепер в Росії хочуть надати звання Героя — Моряк з великої букви. Він був справжнім командувачем Чорноморського флоту. Повага до нього була беззаперечною. В момент отримання незалежності України політуправління флоту провело підпільне опитування, мабуть, по команді самого Касатонова, і 90% офіцерів ЧФ були готові служити Україні, не дивлячись на те, що абсолютною більшістю тоді серед них були не українці.

Як відомо, на Чорноморському флоті було заборонено служити українцям. І коли Україна стала незалежною, Касатонов прийняв рішення служити Україні. Третього січня 1992р. Касатонов прибув на нараду у Кравчука, на яку було зібрано командувачів округів, хоча його офіційно не було запрошено, він прибув сам доповісти, що готовий служити Україні. Він не просто полетів до Києва, він дав розпорядження по Чорноморському флоту вийти з підпорядкування Міноборони РФ і увійти у підпорядкування Міноборони України. Це сталося 3 січня 1992 року! 

Більш того, 4-го була друга його шифровка з Києва: на 20 січня бути готовими приймати присягу Україні, Росії та СНД. Я на той час виконував обов'язки командира 14 дивізії підводних човнів, ті обидві шифровки розіслав на підлеглі частини. Правда телеграму про присягу дав тільки про українську, інші я «забув» передати. Тому підлеглі були готові давати присягу тільки Україні. 

«Герой России», который украл у Украины флот, а затем Крым | Новости Украины FROM.UA

Весь ЧФ на теренах України був українським з 3 по 9 січня 1992р.! Ми служили Україні! І за весь цей тиждень, жоден адмірал, офіцер, мічман, прапорщик, матрос, чи будь-хто, й слова не сказав, що він не буде виконувати розпорядження Касатонова і не буде служити Україні. Але в Києві Касатонова не прийняв ні Кравчук, ні будь хто інший. Касатонову нікуди було подітись, тому він був вимушений летіти до Москви, падати на коліна і просити пощади. 

Тому вже 9 січня Касатонов відмінив свої попередні розпорядження і була команда вийти з підпорядкування Міноборони України та увійти знову у підпорядкування Міноборони РФ. І от це перший злочин, перший камінь в нинішню ситуацію в Україні і в нинішню російсько-українську війну. Уявить собі, весь флот український, Севастополь український, адже тоді там не було б російських організацій і партій — Касатонов їх просто сам передавив би. Але Кравчук не прийняв його, і «маємо те, що маємо», як говорив сам Кравчук. А вже через 2 роки, коли Кучма став президентом, міністром оборони він призначив Кузьмука, який докомандувався до того, що навіть армію годувати стало нічим… Кузьмук особисто звернувся до Кучми і сказав: «Матері наплодили хлопців, хай вони їх і годують», для цього треба відмінити екстериторіальний принцип комплектування військових формувань в Україні. Розумієте, хлопці зі Львова служили у Криму і там українізовували кримських дівчат, а у Львові дівчата українізовували кримських хлопців. Одним розчерком пера було відмінено екстериторіальний принцип, який діяв з 1919 року, бо в 18-му році в Росії діяв в основному територіальний принцип, тому і 29 квітня 1918р. Чорноморський флот підняв українські прапори. Тоді «москалі» зробили правильний висновок, відмінили це і ввели екстериторіальний принцип. 

Зараз же - Верховна Рада Криму сказала: «Недолугі в Києві, що ви наробили?». І прийняла закон, в якому зазначалося підпорядкувати всі військові формування на території Криму ВР Криму. В Києві схаменулись — і ВР України відмінила закон ВР Криму, але не відмінила територіальний принцип комплектування збройних сил. В Криму почали створювати офіційно кримську армію! В Севастополі російський Чорноморський флот, в Криму кримська армія — то кому повинні були служити військовослужбовці в 2014 році, і чи вони дійсно були вірні присязі України, чи приймали її формально? 

Ось і друга причина початку активної фази більш ніж столітньої російсько-української війни, захоплення москалями Криму та бойових дій нині на Донбасі! І ось за те, що тоді Касатонов наробив в Криму і на ЧФ, тепер для Російської Федерації він дійсно герой. Але якби не були тут дурні або сексоти ФСБ при владі, він був би Героєм України.

Copyright © 2004-2022. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.