Від нападів неонацистів в Україні захищені лише ЛГБТ і ось чому

 
 
 

Владимир Чемерис

правозащитник, член правления Украинского Хельсинского Союза

Від нападів неонацистів в Україні захищені лише ЛГБТ і ось чому

Володимир Чемерис переконаний, що влада використовує неонацистські формування для придушення опозиції та інакодумства, а отже й буде прикривати їхнє беззаконня та розбої.

Про це правозахисник розповів в ексклюзивному коментарі нашому виданню Новости Украины — From.UA.

«Насправді у нас в Конституції записана свобода мирних зібраній. Це записано і у Європейській конвенції захисту прав людини як одна з основоположних свобод. Люди мають право збиратися мирно, і правоохоронні органи зобов'язані захищати ці зібрання. Це називається позитивні зобов'язання. У нас це право системно порушено».

Так, Чемерис прокоментував суботні напади в Одесі на марші ЛГБТ, а також розповів, чому подібні речі відбуваються в Україні.

«У нас на зібрання з певною тематикою, в першу чергу акції соціального протесту, національних меншин, ЛГБТ і т.д. нападають ультраправі при бездіяльності або при відвертому потуранні з боку правоохоронних органів. У нас зібрання ЛГБТ захищені в першу чергу з боку посольства США і інших західних посольств. Вони видають спеціальні заяви про те, що поліція зобов'язана захищати зібрання ЛГБТ. Наприклад, щодо антифашистських, воєнних зібрань таких заяв вони не випускають. І там навіть дипломати беруть участь у тих акціях. Але для представників ультраправих зібрання ЛГБТ, як і зібрання антифашистські, антивоєнні є червоною ганчіркою. Для них це справа їхньої ідеології — нападати на такі зібрання. Тому вони навіть всупереч того, що кажуть представники посольства США, і всупереч того, що поліція відповідно охороняє такі заходи, все-таки нападають», - пояснив він.

Правозахисник також розповів, хто покриває подібні напади на інакомислячих і чому.

«Я думаю, що насправді людей, які затримані, вже відпустили. Їм, як то кажуть, нічого не буде. Тому що насправді ці “Традиції і порядок”, Національний корпус і подібні формування потрібні владі. Вони є інструментом влади для того, щоб придушувати інакодумство, опозицію та інші погляди. Тому у них буде просто невелика пригода - їх трошки потримають, а потім відпустять, і вони далі підуть нападати. Єдине, що у нас завдяки західним посольствам зібрання ЛГБТ захищені. Хотілось би, щоб в Україні були захищені зібрання і з іншої тематики, на які у нас тотально нападають неонацисти», - резюмує співрозмовник.

Читайте также

Copyright © 2004-2022. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.