Відомо, куди дівся мільйон обіцяних владою робочих місць

 
 
 

Борис Кушнирук

Экономист 

Відомо, куди дівся мільйон обіцяних владою робочих місць

Борис Кушнірук вважає, що влада не створила сприятливі умови для того, аби інвестори вкладались у створення нових робочих місць.

Таку думку економіст висловив в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новости Украины – From.UA.

«На їх виправдання можна сказати, що стався коронавірус, але з самого початку було ясно, що це дурня. І не тому, що це дурня як завдання, а тому, що треба розуміти, що ви збираєтесь зробити для того, щоб його реалізувати. А з цього не було зроблено фактично нічого».

Так експерт у сфері економіки прокоментував те, що ще уряд Гончарука обіцяв створювати по мільйону робочих місць щороку та пояснив, чому владі й досі не вдалось втілити це у життя.

«Як робочі місця можуть з'явитися, якщо влада не робить сукупність кроків, які б цьому сприяли? Для цього потрібно зменшувати т.з. прямі податки, ставку ЄСВ для представників малого і середнього бізнесу. Це те, що створило б сприятливі умови для тих, хто вже працює, і появи нових бажаючих працювати. Крім того, потрібна додаткова система податкових і інших пільг для інвесторів, які хочуть створити тут підприємства. Їм теж потрібно давати одразу низьку ставку ЄСВ, пільги по сплаті податку на землю та на великий капітал. Тобто ви маєте якимось чином стимулювати, щоб у них був аргумент, чому саме в Україні створювати робочі місця. А у них на сьогодні таких аргументів немає», - сказав він.

Кушнірук також додав, що певний крок у напрямку вирішення зроблено, але це мізер.

«Зараз створили закон про індустріальні парки. В принципі, це вирішення проблеми з тим, що облаштовують певну територію всім необхідним — мережами й системам каналізації і т.д., для того, щоб дати можливість підприємствам не займатися погодженням всього і вся, а просто завіз обладнання і почав працювати. Це корисно, але в контексті тих податкових преференцій для того, щоб був стимул працювати саме в Україні», - переконаний співрозмовник.

Резюмуючи, він дав відповідь на те, чи можуть українські компанії створювати робочі місця.

«А чим відрізняється вітчизняний інвестор, який приймає рішення про створення робочих місць, від іноземного? У нього повинні бути ті ж самі аргументи. Причому дуже важливо, щоб це були не просто робочі місця, а з якмога більшою доданою вартістю, бо тоді будуть вищі зарплати, буде більше продукції, яка зможе експортуватися. Для цього має бути економічна політика. Я наведу приклад. Ви витрачаєте кошти на ваше “велике крадівництво”, уявіть, що ви витрачаєте кошти, спрямували їх на кредитну підтримку з мінімальними відсотками на заходи енергозбереження багатоповерхівок. Кількість людей, які будуть задіяні на цих роботах, буде незрівнянно більше, ніж на будівництві доріг. Причому економічний ефект від таких заходів дуже швидший, тому що ви використовуєте практично повністю українські комплектуючі матеріали. Крім того, фізична кількість людей буде значно більша, ніж при будівництві доріг», - підсумував економіст.

Copyright © 2004-2022. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.