Як будуть оподатковувати неофіційні доходи

 
 
 
Як будуть оподатковувати неофіційні доходи

Ініціативами влади, яка намагається залізти у кишеню своїм громадянам, вже важко здивувати. Але інколи вдається. Зокрема, тепер влада працює над тим, щоб оподаткувати… неофіційні доходи. Тобто те, що може і існує на думку чиновників, але може і не існує насправді. Як цю ініціативу можуть реально втілити? Про це кореспондент Новости Украины – From.UA запитав економіста Андрія Новака.

- Для того, щоб оподаткувати неофіційні доходи, їх для початку треба визначити, чи їх має людина, чи ні, а якщо має, то в яких обсягах і за яких умов. Без добровільного бажання людини це зробити буде важко, бо потрібна ще одна армія чиновників-податківців, які будуть ходити і виловлювати, хто і де які неофіційні доходи отримує. Це нереально з адміністративної точки зору.

За різними даними розмір тіньової економіки складає від 35 до 50%. Безумовно, найбільша частина — це використання офшорних схем. Друга частина — контрабанда на митниці. Третя — зарплата у конвертах, або неофіційні доходи. Четверта — це контрафактна продукція, яка виробляється без належного оформлення, без обліку. Як працювати — легально, нелегально, напівлегально — це, по-перше, рішення самого працівника, по-друге це умови, які виставляє роботодавець. Є роботодавці так звані сумлінні, які  у всякому разі в напрямку трудових відносин працюють повністю “в білу” зі сплатою всіх необхідних податків. Є роботодавці, які, навпаки, мінімізують роботу “в білу”, ставлять своїм працівникам всім мінімальну зарплату, яка на той період визначена державою, зараз це 6500 гривень, а інше видають в конвертах. Є які змішують, оптимізують, частину показують реальних білих зарплат, а частину також через механізм мінімалки, частину виплачують в конвертах. Все абсолютно різне, індивідуально, кожен вирішує, як йому краще, комфортніше і безпечніше.

Неофіційні доходи неможливо виявляти без того, щоб, наприклад, хтось здав людину, дав наводку, або ж людина, яка платила в якийсь момент платила неофіційно, а потім вирішила підставитися, чи незадоволена, тим же тренером, і в такій формі мститься. Це поодинокі випадки, як і в будь-якій сфері. Щоб це набуло рис масового явища, для цього потрібна величезна армія податківців, які повинні цілими днями тільки цим і займатися.

Це або фейк, або якась підстава, або третій варіант - випробовування інформаційного поля, це випробування громадської реакції. 

Copyright © 2004-2023. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.