Як зрозуміти, що вам без антибіотика ніяк: відповідь Амосової

 
 
 
Як зрозуміти, що вам без антибіотика ніяк: відповідь Амосової

На вулиці стало холодно, і все більше пацієнтів звертається з кашлем і «застудою». Кашель - одна з найбільш частих причин призначення антибіотиків в світі. Але в значній частині таких випадків ці ліки не приносять користі. Натомість, у деяких пацієнтів з’являється діарея, у інших - висипка на шкірі, і ми всі разом вирощуємо нові, нечутливі до антибіотиків, види бактерій.

На які діагностичні показники можна спертися лікарю при прийнятті рішення розповіла на своїй сторінці у Facebook відома лікарка, кардіохірург та професор Катерина Амосова.

«Клінічні ознаки низької імовірності пневмонії, на яку націлена терапія антибіотиками: шмарклі, відсутність задишки, серцебиття (тахікардії), лихоманки і крепітації при вислуховуванні легенів.

За результатами низки рандомізованих досліджень з плацебо у дорослих і дітей, науковці пропонують додавати до них визначення С-реактивного білку (СРБ) в крові. Він утворюється в печінці у відповідь на запалення протягом 6 годин.

Використання цього простого і недорогого тесту дозволило зменшити частоту призначень антибіотиків амбулаторним пацієнтам, в тому числі, дуже похилого віку, без впливу на тривалість і вираженість симптомів і поганих наслідків, таких як потреба в госпіталізації.

пост

«Межовий» рівень СРБ, як імовірний індикатор низького ризику, 20-30 мг/л.

Спроби використання на первинній ланці ще одного лабораторного показника запалення, прокальцитоніну, при всій привабливості маркера бактеріальної інфекції, у пацієнтів з імрвірною неускладненою інфекцією нижніх дихальних шляхів, дали різні результати.

Прикладом позитиву щодо зменшення призначень антибіотиків з 1 по 28 дні, без зміни терміну видужання і задоволеності пацієнтів, може бути рандомізоване дослідження. Як видно з рисунку, аналогічні результати були отримані при використанні, для вирішення призначення антибіотиків, УЗД легень.

Проте є і дослідження, де амбулаторне визначення прокальцитоніну виявилось менш ефективним. До того, цей аналіз коштує значно дорожче, ніж на СРБ.

Додам, що використання тесту на СРБ при гострому кашлі, на первинній ланці отримало рекомендацію британського інституту NICE, як таке, що має гарне співвідношення «ефективність/вартість». Думаю, що варто спробувати», - поділилась досвідом і думками лікарка.

Copyright © 2004-2022. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.