За рік ціни на продукти виросли до 80%: невтішний прогноз на наступне півріччя

 
 
 
падіння економіки

Олександр Гончаров переконаний, що влада спеціально замилює очі народові казками, що ніби-то побудувати державу Україна з нуля можливо лише за умови, якщо всі розмовлятимуть українською мовою та забудуть радянське минуле.

Про це наше видання Новости Украины – From.UA дізналось із допису на Facebook директора Інституту розвитку економіки України.

Судячи з усього, нашому народові належить пройти цей жорсткий період шокової терапії. А поки нам не треба обманюватися, чекаючи, що наш державний апарат буде знищувати самих себе і основу свого власного добробуту; масштаб корупції такий, як ніби завтра вже не буде. Тому ми маємо, що маємо. Наведу лише кілька небезпечних цифр і показників:

  • в січні-травні цього 2021 року негативне сальдо нашої зовнішньої торгівлі погіршилося на 218,9 млн дол. США, відповідно, імпорт товарів перевищив експорт на 1 078,2 млн дол. США;
  • сьогодні «Нафтогаз» із закачування газу на опалювальний період відстає від минулого 2020 року на 4,2 млрд куб. м (це 40-50 днів інтенсивного закачування в ПГС), при цьому доведеться купувати цей газ за рекордно високими спотовими цінами в Європі, що зробити в умовах дефіциту палива буде вкрай складно і важко;
  • споживча інфляція в Україні в травні в річному вираженні в порівнянні з травнем 2020 року склала 9,5%, ну а, наприклад, ціни на соняшникову олію і цукор в Україні в червні в річному вираженні в порівнянні з червнем 2020 року підвищилися на 80, 3% і 70,1%;
  • в профільному міністерстві на нові корупційні інфраструктурні проєкт, як «Велике будівництво», планують витратити до 500 млрд грн (велика частина з яких звичайний ремонт доріг), ще 200 млрд грн витратять на закупівлю різної техніки;
  • тільки за офіційними даними тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, збиток АТ «Укрзалізниця» від корупційних схем за підсумками минулого 2020 року склав 8 млрд грн, аналогічна ситуація практично у всіх держкорпораціях.

Словом, боротися з казнокрадством, «відкатами» та нахабним злодійством ніхто не збирався і не збирається. Як Петро Порошенко, так і Володимир Зеленський спирається на ті кадри, які загрузли в корупції і зробили держслужбу джерелом особистого збагачення.

А вищенаведені цифри й показники ще раз підтверджують, що ніякі реформи, які повинні знищити неефективні економічні та суспільні відносини, що годували чиновників, сьогодні у нас принципово неможливі. Значить, нереально врятувати економіку країни в умовах посилення бідності українців.

Обережно припущу, що влада і далі буде обдурювати народ, мовляв, побудувати державу Україна з нуля - це легко і просто, головне - всьому населенню говорити українською мовою і забути радянське минуле. При цьому вони чомусь переконано заявляють електорату, що без розвиненої національної економіки та сучасних військових технологій та озброєння зможуть отримати статус рівного партнера серед перших країн Євросоюзу і НАТО.

Раніше ми повідомляли про те, що стало відомо, що чекає на Україну та Зеленського

Читайте также