«Заносьте, не кремпуйтесь»: Як медична королева Львівщини Уляна Яринич побудувала свій бізнес

 
 
 
«Заносьте, не кремпуйтесь»

Власниця мережі клінік "Медікавер" купила всіх: від керівництва Львівщини до міністрів охорони здоров'я України. У нашому розслідуванні ви дізнаєтесь, як щира патріотка давала хабарі регіоналці Богатирьовій, меру Садовому та керівництву МОЗ вже після Революції Гідності, а також фінансувала росіян замість виконання реальної роботи по науковому дослідженню на замовлення варшавської клініки. 

Влітку 2023 року хакери угруповання Ukrainian CyberAvengers виклали в даркнет зміст зламаної поштової скриньки львівської бізнесменки Уляни Яринич. В її смартфон впровадили програму Malware, що наробила скріншотів і відправила хакерам. Воно б було нікому не цікаво, якби не приголомшливі факти корупції, які випадково стали відомими. 

Основний актив пані Яринич — українська гілка міжнародної мережі клінік "Медікавер" (Medicover). Уляна — господиня п'яти елітних клінік і фактичний монополіст на ринку платних медичних послуг Львівщини. Рецепт її успіху банальний: дружба з владою й коштовні подарунки родичам чиновників. Іншими словами — корупція і хабарі. 

Загальний обсяг листування – понад 30 гігабайтів, архів охоплює період із 2014 року до 2018-го.

Подивимося, як Уляна спілкується зі співробітниками та як вирішує ділові питання. Ось вона бадьорить підлеглого, який не може вирішити питання з організацією паркування біля медичного центру у Дніпрі.

 

 

І ось таке «занести» – у десятках листів. А скільки заносили? Питання відкрите, але у 2014 році, наприклад, Яринич обирала автомобіль Bentley - дуже схожий на той, яким трохи пізніше їздитиме Ігор Богатирьов - син міністра охорони здоров'я України Раїси Богатирьової. Вказана у листі дата збігається з днем народження Ігоря. Мабуть, Яринич тоді (січень 2014 року!) ще не могла припустити, що Революція Гідності переможе, Богатирьова збіжить до Росії  і навряд чи встигне відпрацювати подарунок.

 

Більшість листів – рутинне робоче листування, але зустрічаються й моменти відпочинку. Ось, наприклад, Уляна вирушає до Мілану разом з якоюсь Катею К-С (збігається з ініціалами Катерини Кіт-Садової, дружини міського голови Львова Андрія Садового). Витрати на відпочинок сплатить кишеньковий благодійний фонд Яринич "Лайф Фо Лайф".

 

 Виходить, Уляна просила помічницю відправити їй та дружині Садового по 250 тисяч євро! І це з рахунку благодійного фонду – тобто з грошей, які мають йти на добрі справи.

Може ви подумали, що Яринич – це такий львівський Робін Гуд у спідниці від LV: відбирає гроші у багатих пацієнтів та віддає бідним (насправді ні) чиновникам? 

Помиляєтеся, листування розкриває епізоди, коли  пані Уляна отримувала фінансування двічі: і від польських джерел, і від українських державних структур. 

Виходить, витрати на шопінг із дружиною Садового та коштовні подарунки дітям чиновників були сплачені з українського бюджету.

Як так сталося? Ось дивіться: у серпні 2014 року Мар'яна Тенета – керівник напряму генетики в українському "Медікавері" – відправляє керівниці концепцію дослідження щодо пошуку генетичних відмінностей між українцями та росіянами. З листа очевидно, що 850 тисяч євро на дослідження дає польська сторона.

 

 

А ось ще один лист: гроші на дослідження вже виділено, але Яринич доручила співробітниці заощадити та не збирати зразки, а купити готову базу генетичних даних. Продавець знайшовся... у Росії!


 

 

Через місяць головний генетик "Медікавера" звітує, що базу з 2 тисяч оцифрованих дитячих генетичних зразків та 32 тис. біометричних даних успішно куплено. І просить грошей на хабарі, щоб докупити ще 13 тисяч зразків генетичного матеріалу.

 

 

Що робить Уляна? Як справжня бізнесвумен, вона пропонує Міністерству охорони здоров'я України ще раз сплатити купівлю та обробку генетичних баз. Хоча за них ще на початку року заплатив варшавський "Медікавер"! Яринич описує важливість дослідження у листі Наталі Низової, директору Центру громадського здоров'я України (до 2016 року – Український центр контролю за соціально небезпечними захворюваннями). Ця структура безпосередньо підпорядковується МОЗ та визначає, які наукові дослідження в галузі медицини отримають державне фінансування.

У листі Яринич замовчує, що проєкт уже фінансується з Польщі, і пропонує перекласти всі витрати на бюджет України.

 


 
Після цього тема генетичних досліджень зникає з листування. Можливо, проєкт був засекречений, як і пропонувала Уляна Яринич.

Чи вдалося їй одержати бюджетні гроші? І якщо так, чи вона збирала дані самостійно, чи знову купила готову базу у «російських партнерів»? Наскільки достовірними можуть бути дані, одержані від головного ворога України? Можливо, Росія навмисно сфальшувала дані? Чи не сталося так, що спецслужби зараз використовують кривий механізм, який не дозволяє вірогідно відрізнити українця від російського?

І головне – чим закінчилася участь Польщі? Чи поділилася Уляна з "Медікавером" результатами закритого дослідження, проведеного здебільшого на бюджетні гроші? Якщо так, то йдеться вже не про банальну корупцію, а про повноцінну державну зраду.

Ми попросили Уляну Яринич відповісти на ці запитання, але вона не відреагувала на запит. Керівництво "Медікавера" також не надало коментарів. «Ці питання краще адресувати Уляні Ігорівні», - сказав телефоном представник клініки (назвати своє ім'я він відмовився). Що ж, адресуємо. Якщо Яринич чи "Медікавер" забажають відповісти – опублікуємо їхню позицію.

Читайте также

Copyright © 2004-2023. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.