Заживемо, як пани: Україна може перетворитися у водневий хаб для ЄС

 
 
 

Владимир Цыбулько

политолог, общественный деятель

ГТС

Україну чекає хороша перспектива процвітання і у цьому їй допоможуть ЄС та США. Про це в ексклюзивному інтерв'ю журналісту інтернет-видання Новини України - From.UA політолог Володимир Цибулько.

Коментуючи домовленості по “СП-2”, наш співрозмовник зауважив наступне: “Мови про те, щоб не критикувати цю програму, не було. По-перше, з Білого дому було спростування цієї тези. По-друге, вчора була оголошена спільна заява міністрів закордонних справ Польщі і України”. 

““Тобто позиція формується, і тут важливо, щоб Україна синхронізувала свої зусилля з тиску на Німеччину і формування спільних попередніх умов для США. Тому що для України труба — це не тільки заробітки з транзиту, це гарантія того, що Росія не продовжить агресивну війну”, - роз'яснює політолог. 

Експерт наголошує: “Проблема у тому, що РФ зацікавлена у припиненні транзиту через Україну, і треба зробити такі умови, щоб поки вона такі потоки не сформувала, то вона буде все-таки залежна від України. І цю можливість Україна повинна використати”. 

Что принесет Украине «Северный поток-2»? | Новости Украины FROM.UA

За словам Володимира Цибулько, це невеликий період, але, принаймні, обіцянка з боку Німеччини 10 років гарантувати транзит після 2024 року змушує українську сторону шукати варіанти більш системні, бо Україні є що запропонувати. 

“Це не лише труба, це унікальні для Європи підземні газосховища. Німеччина з Францією свого часу пропонували створення консорціуму тристороннього: Україна — ЄС — Росія, де у РФ залишалась частка 33% як гарантія наповнення газом цієї структури. Зараз Україна має використати ті можливості, які відкриваються”, - підкреслює аналітик. 

Володимир Цибулько звертає увагу, що мова йде про водневе виробництво в Україні і перетворення країни у водневий хаб для ЄС. Тоді газова інфраструктура може перетворитися у водневу. 

“Ще один важливий момент. 10 років — це не тільки певний люфт, який створює гарантії для України, це ще й можливість трансформації Росії. За 10 років споживання газу і нафти у ЄС суттєво знизиться, оскільки на той час альтернативна енергетика буде генерувати більше 60% в цілому по Європі електроенергії. Тому розраховувати на більш тривалий термін експлуатації, очевидно, не треба. Але створення водневої інфраструктури в ЄС і перетворення України у водневий хаб для ЄС — це хороша перспектива. Це гарантоване безпечне місце в перерозподілі енергоресурсів в Європі. Це не лише підземні водосховища, це й вихід на моря, що також для України є важливою складовою цієї перспективи”, - зауважив політолог.

Що ж до обіцянки Німеччини допомогти нам з врегулюванням конфлікту на Донбасі, то, за словами аналітика, тут важливе інше. Скоріш за все, що американці дуже делікатно пояснили німецький стороні корупційну залежність частини німецького істеблішменту від Росії. 

Наш співрозмовник вважає, що серед зобов'язань Німеччини в найближчий період буде якраз мінімізація корупційного впливу РФ, бо нафтогазова корупція по ЄС пройшлася за російський кошт дуже потужно і поруйнувала демократичні основи навіть в таких країнах, як Німеччина. Як бачимо, корупція в Німеччині є частиною співпраці з Росією.

Щодо візиту Вітренко до США, та його неоднозначного висловлювання до цього договору, то тут треба зрозуміти взагалі, чому Вітренко інтегрувався у “Нафтогаз”, чому було жорстке протистояння Коболеву з боку Банкової. 

Можно ли избавиться от синдрома вечно обиженной нации? | Новости Украины FROM.UA

“Очевидно, що західні партнери досить прозоро натякнули Банковій. Ряд експертів висловлювалися, що без повернення Коболева ніякого подальшого діалогу бути не може. Як бачимо, діалог є, але цей відвертий ляпас з перенесенням візиту Зеленського на місяць є таким демонстративним уроком на те, щоб українська сторона не уверталася і не вигадувала ніяких для себе третіх шляхів, тому що дикість у вигляді заяв Арестовича виглядає так, що на Банковій сидять якісь малоосвічені і безвідповідальні люди. З такими людьми мало кому захочеться мати спільну справу. Ми це бачимо не втечі інвестиційних капіталів з України — за минулий рік більш, ніж 850 млн, це більш ніж показово. Це кілька десятків тисяч робочих місць”, - резюмував наш співрозмовник політолог Володимир Цибулько.

Copyright © 2004-2024. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.