Збільшення кількості людей з інвалідністю в Україні створить серйозні економічні та соціальні проблеми – економіст

 
 
 
Збільшення кількості людей з інвалідністю в Україні створить серйозні економічні та соціальні проблеми – економіст

Україна зіткнеться із серйозними економічними та соціальними проблемами внаслідок зростання кількості осіб, які отримали інвалідність. Про це заявив економіст, заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Ярослав Жаліло.

За його словами, війна неминуче завдає найболючішого удару по людях. Проте, зазначив він, слід розуміти, що збільшення кількості людей з інвалідністю в Україні створить серйозні проблеми в економічній та соціальних сферах.

«Якщо брати економічний вимір, то точно, що з людського потенціалу, трудового потенціалу та потреб у соціальних витратах, проблема людей з інвалідністю дуже актуальна. Але не єдина у цьому контексті. Зараз ми про неї говоримо так, але є набагато потужніша економічна проблема: люди, причому, якщо ми говоримо про військовослужбовців, а часто не лише про них, то люди у працездатному віці набувають обмеженої працездатності. Це означає, що вони можуть менше працювати, менше заробляти та бути менше залучені до економіки. І це, звичайно, зменшує трудовий потенціал, на додаток до непоправних втрат, а також тих людей, які залишили країну», - сказав він.

У зв'язку з цим, зазначає Жаліло, в Україні має бути посилена увага до політики на ринку праці у бік збільшення можливостей для працевлаштування активних людей з обмеженими фізичними можливостями.

З іншого боку, зазначає економіст, збільшення кількості людей з інвалідністю розкриває соціальні проблеми.

«Соціальні питання – це збільшення навантаження на державний бюджет, це додаткові, дуже потужні завдання для різноманітної, можливо, міжнародної благодійної діяльності, в рамках певних міжнародних програм тощо. Питання протезування, компенсації, лікування та реабілітації, питання, пов'язані, знову ж таки, з адаптацією до реструктуризації людей з інвалідністю, адаптації активної діяльності, а також питання, пов'язані, на жаль, із отриманням підтримки життя тих, хто працювати не може. Ці питання мають на увазі державну підтримку. Я вважаю, що якщо це люди, які втратили здоров'я на війні з ворогом, захищаючи незалежність, вони мають отримати максимальну підтримку з боку держави, абсолютно повне забезпечення», - сказав він.

Резюмуючи, Жаліло наголосив, що держава має бути готова до вирішення проблем, повʼязаних зі зростанням кількості громадян з інвалідністю в Україні.

Читайте также

Copyright © 2004-2023. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.