Зерно є, але Держрезерв пустий: відомо, які «миші» на цей раз винні

 
 
 
Зерно є, але Держрезерв пустий: відомо, які «миші» на цей раз винні

Тарас Чорновіл розповів, чому влада не дала ні копійки на поповнення Державного резерву, та чому попри рекордний врожай зернових, Україна не зробила стратегічної «заначки».

Про це наше видання Новости Украины – From.UA прочитало на сторінці Facebook українського політичного діяча та аналітика.

Минулого року Україну сколихнула новина про те, що після аудиту Державного резерву в місті Чортків Тернопільської області було виявлено нестачу майже 2700 вагонів зерна, а радник міністра внутрішніх справ Михайло Апостол, коментуючи це пожартував, що зерно «з’їли миші». Цього року стало відомо, що запас зерна в Україні на критичному рівні і, на думку Чорновола, винні у цьому «зелені миші».

фото

 «То що, знову миші згризли? Мабуть так. Лише не зерно, а гроші. І миші ті зелені...

Україна цьогоріч зібрала рекордні 44,8 мільйона тонн зерна. Про це офіційно оголосив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко. Але в держрезерв закупівля та оновлення зернових не відбувається, бо для елементарного освіження матеріальних цінностей на 2021 рік Держрезерву необхідні асигнування загального фонду бюджету в сумі 565,7 мільйонів гривень (це, звісно, не на зернові, а на всю спеціалізацію держрезерву).

фото

Ці кошти мають доповнити надходження спецфонду від реалізації цінностей Держрезерву. Попри всі розрахунки, поповнення Державного резерву, в тому числі й стратегічними запасами в 2021 році відбувалося виключно в рамках того самого власного спецфонду, з бюджету кошти не надходили. Їх зручніше красти на дорогах...», - написав Чорновіл.