Життя на Марсі: Вчені наблизилися до величезного відкриття

 
 
 
Життя на Марсі: Вчені наблизилися до величезного відкриття

Команда вчених, керівників марсоходом Perseverance американського космічного агентства NASA на Марсі, впевнена, що зараз найближче до того, щоб знайти ознаки прадавнього життя. 

Про це пише BBC.

Робот ще з лютого робить тисячу знімків поблизу кратера Езеро. Інтерпретація цих зображень лягла в основу першої наукової статті, опублікованій у випуску журналу Science Magazine

Аналіз підтверджує, що марсохід перебуває на дні колись великого озера, яке живилося від звивистої річки із заходу. Йдеться про події, що сталися 3,5 мільярда років тому, коли клімат Червоної планети був набагато більш сприятливим.

«Уже скоро на нас чекає найцікавіший час дослідження Марса», — каже Сью Хорн, керівниця дослідження космосу у Космічному агентстві Великобританії.

Зі спостережень Perseverance тепер очевидно, що там, де річкова система зустрічається з водою озера, є дельта — свого роду клиноподібний «рельєф», який можна зустріти по усій Землі. Саме в такому середовищі могли розвиватися мікроорганізми, а їхні хімічні сліди зберігалися б.

Тепер робот мусить зібрати та упакувати понад два десятки зразків гірських порід з різних місць. Ці зразки повернуться на Землю на початку 2030-х років для вивчення в лабораторіях. Саме тоді зможуть визначити, чи були коли-небудь мікроскопічні форми життя на поверхні Марса.

Нині вчених найбільше цікавлять зразки з кургану Кадьяк. Структура кургану має дуже схожі нашарування до тих, що виробляються дельтою, яка розвивається.

«Щось змінилося в гідрології. Чи це було пов’язано з кліматом, ми не знаємо. Але для переміщення великих валунів на верхівці кургану потрібно щось на зразок повені. Можливо, тут були льодовикові озера, які й принесли ці повені в Єзеро.

Подібні прориви озер трапляються й на Землі. Наприклад, у Гімалаях», — каже один зі співавторів статті професор Санджиєв Гупта з Імперського коледжу Лондона.

 

Copyright © 2004-2022. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.