Журналісти викрили масштабні махінації в Білоцерківській районній лікарні

 
 
 
Журналісти викрили масштабні махінації в Білоцерківській районній лікарні

Редакції видання «Антикор» стало відомо, що в КНП “БЦРЛ” Маловільшанської сільської ради нещодавно відбувся тендер щодо встановлення кондиціонерів, в якому прийняло участь 3 особи. За результатами тендеру два учасника запропонували встановити 24 кондиціонери за 423 000 грн., а третій за 691 152 грн. В супереч економічній доцільності, уповноваженою особою Білоцерківської районної лікарні, визнано переможцем ФОП, який запропонував найвищу ціну. При цьому, як підкреслює видання, роздрібна ціна кондиціонеру, який запропонував переможець, в інтернеті складає 17 970 грн., що на 60% дешевше ніж пропозиція переможця.

Уявіть, пише автор публікації, під час повномасштабної війни, коли кожен день всі закликають місцеву владу та інші бюджетні установи дуже прискіпливо ставитись до бюджетних та комунальних витрат, головний лікар нашої районної лікарні Лопот Олександр Андрійович відмовляє учасникам які надали пропозицію вигіднішу на 268 000 грн., аргументуючи це повною нісенітницею, нібито некоректно заповненого поля формального документу. Тобто бюджет міг зекономити 268 000 грн, але пан Лопот протягує лояльного учасника, відмовляє переможцю по вигаданим причинам. Що це як не відверта корупція, зловживання владою та абсолютний нігілізм??

Як підкреслює «Антикор», Лопот вже неодноразово був помічений у зловживанні. Так в 2021 році регулярно преміював себе, як лікаря хірурга та свою дружину, чим вчиняв корупційні правопорушення. Однак судова система разом з адвокатами придумали схему як уникнути Лопоту О.А. покарання. Начебто, премію він реально отримував, але не знав, що преміював себе і дружину. Звідки взялося його прізвище в наказі про преміювання, який він же підписав ніхто не знає, оригіналів наказів на підприємстві не збереглося, а лише копії. А по копії неможливо провести почеркознавчу експертизу та встановити справжність підпису. «Якийсь полтергейст. Але це не заважає йому регулярно отримувати до цього часу по 200-300% премії щомісяця», пише видання.

Крім того, за даними журналістів, для багатьох жителів громади відомим фактом є регулярні побори з боку директора пацієнтів за консультації, операції, різні довідки. Завдяки незаконним схемах поборів, лобіюванню інтересів на тендерних закупівлях директор щомісяця має неофіційний дохід в сотнях тисяч гривень. «При цьому згідно законодавства, всі послуги надані лікарнею оплачуються НСЗУ. Так з мізерною офіційною зарплатою за останні десять років директор лікарні придбав два нові автомобілі, квартиру в передмісті Києва, побудував своїм донькам під Києвом елітні будинки, збудував собі елітний будинок. Доречі, свій будинок в якому на даний час проживає  директор в декларацію про доходи не вносить. А навіщо показувати реальні доходи?», пише видання.

Крім цього, журналісти довідалися, що в 2021 році Лопот О.А. як директор уклав договір про постачання тепла лікарні. Компанія поставила тепло, але директор, підписавши акти звірки надання послуг, з незрозумілих причин  відмовився платити по договору. Можливо, вважає видання, мало місце зговору з постачальником тепла, можливо службова недбалість з боку директора, але внаслідок цих дій постачальник послуг відсудив у лікарні окрім ціни за надання послуг ще близько 1 млн гривень. «Тобто, лікарня маючи кошти не розрахувалась за постачання тепла, а потім додатково заплатила ще майже 1 мільйон гривень. Ця сума якраз співставна з ціною придбання Лопотом останньої автівки ціною майже в мільйон гривень. А скільки таких закупівель, вирішення різного роду питань, було за період його керування мабуть знає тільки він. Однак стан ремонту в лікарні не можливо порівняти зі станом ремонту в його будинку. Десь убуває десь прибуває. Закони фізики на практиці», резюмує «Антикор».

Читайте также

Copyright © 2004-2024. Новости Украины - From.UA

Официально зарегистрированная торговая марка.

При полной или частичной републикации материалов гиперссылка на http://from.ua/ обязательна.
Если вы являетесь правообладателем фото или иных материалов, которые размещены на нашем сайте, и возражаете против их использования, сообщите нам об этом по адресу redakcia@from.ua.
Редакция не несет ответственности за содержание рекламных баннеров и информеров.