Зустріч Зеленського з Меркель: українців попередили про неминучий обмін

 
 
 

Олексій Коломієць

Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

Путин и СП-2

Зеленський веде небезпечну гру, про яку вказуюсь його хаотичні поїздки за кордон. Про це розказав в єксклюзивному  коментарі журналістам інтернет-виання From.UA президент Центру європейських та трансатлантичних студій Олексій Коломієць.


Коментуючи останній візит Зеленського до Німеччини, наш співрозмговник зауважив наступне: “Хаотичні поїздки — це дуже небезпечно. З одного боку, поїздка до Литви, де заяви були абсолютно відірвані від реальності, коли видавались спільні фрази про те, що Україна стане членом ЄС, - це навіть не смішно”. 


За словами експерта, перебуваючи на нинішньому етапі геополітичного розвитку, вести мову про проект, який помирає на наших очах, краще казати, хто наступний звідти вийде. 


“З другого боку, зараз відбувається свого роду рімейк 2015 року, коли навала т.з. біженців-мігрантів захлинула через Балкарський коридор. Та Зеленський перебуваючи у Вільнюсі, де буквально через декілька годин збирають Раду національної безпеки у Литві щодо того, що відбувається гібридна війна на кордонах Латвії, Литви і Беларусі — то Зеленський ані пару з вуст, нічого абсолютно не каже, нібито немає Беларусі, яка стала надзвичайно небезпечним форпостом розповсюдження силової політики Кремля. То можна розглядати візит Зеленського до Меркель, як візит ввічливості, бо скоріш за все він і його команда продовжать ту ж саму їхню стратегічну лінію. А це сумно, однозначно”, - підкреслив аналітик. 
Олексій Коломієць впевнений, що ми нічого з цих поїздок, окрім витрачання грошей платників податків, не отримаємо.


“Знаючи про рівень співпраці Берліна з Москвою, якого ми давно не бачили. То це безглузда поїздка. Ситуація буде ще гірше. Скоріш за все відбудеться купівля України за “Північний потік-2”. За скільки вони хочуть купити, це питання”, - підмітив експерт.

Щодо якоїсь проамериканської позиції Зеленського по відношенню до РФ, то, за словами Олексія Коломійця. якщо б вана була, то проти Росії вже було б відкрите кримінальне провадження. А сьогодні просто Америка з РФ хочуть не тільки Україну, але і весь світ повернути в минулі часи, що робить ситуацію взагалі нестерпною.


Що ж до заяви Меркель про те, що Україна повинна залишатися транзитером газу навіть після запуску “СП-2”, то, за словами нашого співрозмовника, рівень наглості цих людей просто безмежний абсолютно, тим більше, що залишилось трохи більше 2 місяців. 


“Домовленості були вже давно між союзниками-соратниками в Берліні і Кремлі, це однозначно. І сьогодні звучать абсолютно порожні фрази, тобто зрозуміло, що рішення прийняте ще до того у Москві, щоб не дати Україні далі використовувати статус одного з ключових транзитерів енергоресурсів. Ми ще не знаємо багато таємних домовленостей, і на тлі того, що вже Керрі в Москві і вчора зранку вже зустрічався зі своїм другом Лавровим, то вже вся ясно. Це абсолютно порожня риторика з Білого дому, погрози, хоча за спиною вони про все давним-давно домовилися”, - вважає експерт. 


Олексій Коломієць нагадує заяви Зеленського, який ще з початку року казав: коли я буду зустрічатися з Меркель, то подивлюся в очі і скажу “а як ви сідаєте за стіл з вбивцею Путіним”, а коли зустрінусь з Байденом, я прямо у вічі спитаю “а коли Україна стане членом НАТО”. Наш співрозмовник зауважує, що вчора відбулися переговори з найближчою соратницею Кремля і Луб'янки Меркель — чомусь він не дивився їй в очі, бо, скоріш за все, ховав очі. 


“Тому питання, що буде робити Зеленський, не повинно когось в Україні хвилювати. Страшно інше — що все сходиться до того, що вересень може бути дуже кривавим. І навіть якщо Меркель, Макрон і всі інші занепокоєні і стурбовані роблять вигляд, що вони не домовились, вони про все домовились. Єдине, про що головна комсомолка ГДР гірко плаче, що її термін добігає до кінця, коли у Білому домі на тлі небачених фальсифікацій до влади дірвався їх ставленик. Немов зараз все склалось, що виконувати їх страшний порядок денний, а їй треба йти”, - резюмував наш співрозмовник президент Центру європейських та трансатлантичних студій Олексій Коломієць.